Nedostupnosť grafických kariet potrvá ešte mesiace, tvrdí NVIDIA

Záujem o nové grafické karty NVIDIA GeForce RTX 3000 je stále oveľa výraznejší ako firma predpokladala. Dopyt je taký vysoký, že sa do predaja nestíha dostať ani zďaleka toľko kariet, ako je potrebné. NVIDIA očakáva, že tieto problémy sa nevyriešenia ani najbližšie mesiace, dokonca situácia môže ostať podobná aj po prvý štvrťrok budúceho roka 2021. 

Problémom sú obmedzenia v rámci celého odvetvia výroby a kým dostupnosť vyrovná dopyt, trvá to nejaký čas, tvrdí Collette Kress, finančný riaditeľ NVIDIA. Situácia je teda zdá sa celosvetová a týka sa viacero počítačových komponentov. 

Grafické karty novej série RTX 3000 sú u všetkých predajcov nedostupné a keď sa niekoľko kusov objaví, sú okamžite vypredané. To môže vplývať aj na ceny a pomer cena/výkon očakávaný z predstavenia nových sérií grafických kariet nie je až taký priaznivý. Situáciu zneužívajú aj ľudia, ktorí karty predávajú na inzertných portáloch za výrazne vyššie ceny.

AMD a ich začiatok predaja novej série RX 6800 zasiahol rovnaký problém, skladové zásoby predajcov sa zdali byť ešte obmedzenejšie ako v prípade série RTX 3000 od NVIDIE a do pár minút sa nedali nikde kúpiť. 

Zdroje: Videocardz.comPCGamer

Pridať nový komentár
TOPlist