Necháte si platiť aby ste nepoužívali Facebook? Akú veľkú sumu?

Dá sa naceniť to, aby ste nepoužívali Facebook? Očividne dá.

Facebook neustále bojuje s rôznými škandálmi a je len otázka času kedy viac a viac ľudí prestane využívať jeho platformu. Analýza z Univerzity v Michigane sa snažila naceniť koľko chcú mať ľudia zaplatené za to, aby nepoužívali Facebook. V priemere vyšlo, že ľudia chcú za nepoužívanie Facebooku 1,62€ za hodinu. Denne to bolo asi 5,20€ a týždenne zase 34.03€.

Aby sme Facebook nepoužívali celý rok, údajne v priemere požadujeme 875€, čo už nie je úplne malá čiastka. Samozrejme existovali aj extrémy ako spodné tak vrchné. Zaujímavosťou bolo tiež porovnanie akú hodnotu považujú za primeranú používatelia a majitelia akcií. Majitelia si napríklad cenia dáta jedného používateľa na 250 amerických dolárov. Trhová hodnota akcie Facebooku je dnes sotva $133 (počet emitovaných akcií je približne 2,4 miliardy, počet aktívnych užívateľov dosahuje približne 2,3 miliardy mesačne). Napriek všetkým únikom dát, ktoré sa objavujú pomaly každý mesiac, väčšina ľudí považuje plusy sociálnej platformy stále za prevyšujúce oproti mínusom. 

Zdroj: plos

Komentáre (11)
tojefuk
Nepoužívam facebook už dlhé roky, nepotrebujem 500 falošných priateľov. S tými čo chcem sa stretnem alebo si píšem cez iné rozhranie.
mako
No aj mne by mohli za toto platiť,nebol som na Facebooku pol roka a nič sa nestalo!!!
gadzozlode

ja som doteraz facebook nemal , ani nemienim mat a tiez sa nic nestalo , ludkovia existujem !!!

Birdo
facebook som nikdy nemal, nemám, ani mať nebudem. Je to špión osobnosti pre mentálne slabších
Rexi
Nikdy som nebol na Fuckbooku zaregistrovany!!! Kolko za to ''zaplatia''? Co je toto zasa za HOVADINU ZLODEJI???
Občania si zas…
Ja používam proti Fasbúku cesnak. Na druhej strane otcovia internetu - nie tí notoricky známi - technologickí, ale strategickí (čiže dôsledne utajení) no disponujúci neobmedzenými financiami - takže z Pentagonu (DARPA) ho nechali vytvoriť nielen z dôvodu abslutnej globálnej špionáže, ale hlavne ako logického následníka zbraní hromadného ničenia (ktoré sa vo WWII neosvedčili, lebo načo je komu spálená krajina, plná mŕtvol a mrzákov ?) - čiže zbraň hromadného ovládania. Samozrejme zamaskovaní za inštitucionálnych investorov, ktorí bez mihnutia oka zveria na dlhé roky s absolútnou dôverou desiatky miliard mladučkému židáčikovi, ktorému by normálne nikto nezveril ani fakultný fond na prípravu beánaie :) Ale nakoniec ho asi používať začnem, lebo svojvoľné odpojnie od internetu bude čokoro trestné, a za nedovolené zakrytie mikrofónu či kamery budú vyššie tresty, než za vraždu. A u koho centrálny server v protiatómovom kryte pod Rocky Mountains odhalí neprítomnosť na Fasbúku, ten bude automaticky klasifikovaný ako terorista a jeho denné aktivity budú v milisekundových intervaloch zazanamnávane všetkými IoT senzormi, takže aj nepravidelná stolica, či nebodaj náhodná synkopa okamžite spustia Red aAert a náslendú akciu Green Barets, Seals a zhruba stovky ďalších viac a menej utajených jednotiek, ktoré sednato, bdelo a ostražito strážia demokraciu a ostatné záujmy oligarchiov, ktorí ju vlastnia ;)
Anonymný
Ty si bol kde na pivo?
Mreek
Znie to humorne, aj som sa dobre zasmial nad tymto dovtipnym, britkou myslou pisanym prispevkom. Len treba na zaver vzdy pripomenut, ze prave tuto “alternativno Feynmanovsku sumu historii”, ktora by mala zkolabovat do tejto buducnosti, nie je to co chceme. Takze netreba to podcenovat a kazdy den treba bojovat /hlasat a skumat pravdu /.
Dano
Svedomite nepouzivam Facebook od jeho zalozenia, t.j. uz aspon 12 rokov. Kedy mi vyplatia tych 800*12 = 9600 EUR? Dokonca by som im zlavil na 9000, ked uz su tie Vianoce.
Jozef

Ja používam FB iba na kupovanie a predaj. Nepovažujem ho zapotrebny a ani aby každý vedel o mne všetko a vyzvedal

Anna

Treba si strážiť súkromie na všetkých sieťach,nielen na Facebooku. Ja ho používam tri roky a som spokojná, nemám tam žiadnych falošných priateľov, nikto neobťažuje,tak načo zbytočne podceňovať....

Pridať nový komentár
TOPlist