Nebezpečný klon stránky KickassTorrents chce získať kartové údaje!

, Autor: kupcik
 
Torrentová komunita tento rok nezažíva priaznivé leto keďže dve z najpopulárnejších torrentových stránok už nejaký ten deň nie sú v prevádzke.

Doposiaľ posledným torrentovým webom, ktorý ukončil svoje pôsobenie bol meta-vyhľadávač Torrentz.eu. Ten pred desiatimi dňami ako blesk z jasného neba ukončil svoju činnosť a torrentová komunita si musela hľadať nové alternatívy. Možnosti sa im však začali míňať, keďže ešte v júli bol americkými úradmi zatknutý údajný prevádzkovateľ portálu KickassTorrents, Artem Vaulin, čo viedlo k nedostupnosti aj tohto obľúbeného portálu.
 
 
Po tom ako boli odpojené dve z najpoužívanejších torrentových stránok, netrvalo dlho a na webe sa začalo objavovať niekoľko nebezpečných klonov spomenutých portálov. Najnovšie si treba dať výrazný pozor na stránku kat.am, ktorá sa snaží od používateľov získať citlivé informácie z kreditných kariet.
 
Na prvý pohľad sa zdá byť stránka plnohodnotným obrazom portálu KickassTorrents, no v momente, keď sa používateľ snaží stiahnuť akýkoľvek súbor vyskočí okno, ktoré vyzýva na založenie bezplatného účtu. Pri zakladaní účtu je potrebné vypísať aj citlivé informácie z platobnej karty, ktoré originálna stránka nikdy nežiadala.
Pri návšteve podobných stránok zvýšte svoju opatrnosť, ľahko tak predídete veľkým nepríjemnostiam.
 
Zdroj: thenextweb
 
Kľúčové slová
Kickass.to, torrent
Po kliknutí na vybrané kľúčové slovo sa vám automaticky zobrazia všetky súvisiace články na pc.sk

Poslať nový komentár

TOPlist