Našla Čína dôkaz o mimozemskej civilizácii?

Správa o objave už pravdepodobne neexistuje.

Čínska ľudová republika mala pravdepodobne objaviť signál vzdialenej mimozemskej civilizácie pomocou obrovského teleskopu Nebeské Oko (Sky Eye). Táto správa sa mala objaviť na štátom podporovanom webovom denníku Science and Technology Daily, pričom mala byť následne vymazaná. Zatiaľ nie je známe, prečo bola vymazaná, ale medzitým sa objavila aj na čínskej sociálnej sieti - Weibo a zároveň ju prebrali aj iné média, vrátane ďalších štátnych.

Teleskop Sky Eye mal totiž detegovať úzkopásmové elektromagnetické signály, ktoré sa mali odlišovať od všetkých doteraz zachytených signálov. Týmto signálom sa majú naďalej zaoberať čínsky výskumníci, aspoň podľa kedysi zverejnenej správy s odvolaním sa na vedca Zhang Tonjie. Tento výskumník má byť ,,hlavou,, vedeckého tímu, ktorý sa zaoberá hľadaním mimozemského života.

Teleskop Nebeské oko má priemer 500 metrov a patrí k najväčším na svete. Jeho hlavnou úlohou je pátrať po známkach mimozemského života a orientuje sa na detekciu nízkofrekvenčných signálov, ktoré majú byť rozhodujúce pri detekcii vzdialených civilizácii. Prvá detekcia nádejného mimozemského signálu mala prebehnúť už v roku 2019, na ktorý sa prišlo pri spracovávaní údajov počas roka 2020. Druhý podozrivý signál sa objavil tento rok. Podľa Zhanga tento signál aktuálne prebieha analýzou.

Zdroj: Techspot, Bloomberg,

Pridať nový komentár
TOPlist