Národ vedúci v AI technológiách bude vládnuť svetu, povedal Putin

, Autor: Marián Ferenc

Ruský prezident Vladimír Putin sa pripojil k slovnej bitke týkajúcej sa medzinárodného závodu rozvoja umelej inteligencie. V rozhovore pre študentov minulý piatok Putin predpovedal, že ktorákoľvek z krajín, ktorá vedie výskum v oblasti AI, bude v budúcnosti dominantná v oblasti globálnych záležitostí.

"Umelá inteligencia je budúcnosť nielen pre Rusko, ale pre celé ľudstvo," povedal Putin. "Prichádza s obrovskými príležitosťami, ale aj hrozbami, ktoré je ťažké predvídať. Ktokoľvek sa stane vodcom v tejto sfére, sa stane vládcom sveta. "

Rozvoj umelej inteligencie sa v posledných rokoch čoraz viac stáva národným bezpečnostným problémom. Čína a USA (a nie Rusko) sú považované za dvoch lídrov v tejto oblasti, pričom Čína nedávno ohlásila svoju ambíciu stať sa globálnym lídrom vo výskume AI do roku 2030. Mnohí analytici varujú, že Amerika je v nebezpečenstve, že zaostáva. Hlavne je to tak vďaka Trumpovi, ktorý sa chystá na zníženie podpory financovania základného vedeckého a technologického výskumu.

Aj keď sa predpokladá, že umelá inteligencia pomôže zvýšiť ekonomiku krajín v mnohých oblastiach, od ťažkého priemyslu až po lekársky výskum, technológia AI bude tiež užitočná pri boji. Umelá inteligencia môže byť použitá na vývoj kybernetických zbraní a kontrolu nad autonómnymi nástrojmi, ako sú roje dronov - flotily lacných kvadrokoptér so zdieľaným "mozgom", ktoré môžu byť použité na sledovanie, ako aj útočenie na nepriateľov.

Čína a USA v súčasnosti skúmajú túto technológiu. Vo svojom prejave v piatok predpovedal Putin, že v budúcich vojnových konfliktoch budú bojovať v krajinách drony. "Keď budú drony jednej strany zničené dronom druhej strany, ​​nebude mať inú možnosť, ako sa vzdať," uviedol ruský prezident.

Nedávno Elon Musk a ďalších 116 vedúcich technologických lídrov poslali Organizácii Spojených národov petíciu, ktorá požaduje nové predpisy o tom, ako sa takéto zbrane AI vyvíjajú. Skupina uviedla, že zavedenie autonómnej technológie bude znamenať "tretiu revolúciu v boji", ktorá bude nasledovať po vývoji strelného prachu a jadrových zbraní.

AI preteky v zbrojení nemusia viesť nutne k víťaznej krajine, ktorá tento trh ovládne. Putin poznamenal, že Rusko nechce vidieť žiadnu krajinu "monopolizovať" túto oblasť a namiesto toho povedal: "Ak sa v tejto oblasti staneme lídrami, budeme zdieľať naše poznatky s celým svetom, rovnako ako s našimi jadrovými technológiami dnes. "

Zdroj: theverge

 

Kľúčové slová
AI, Putin, Rusko
Po kliknutí na vybrané kľúčové slovo sa vám automaticky zobrazia všetky súvisiace články na pc.sk

Už sa teším na ruských propagandistov, ako to budú omieľať na každom väčšom IT webe. Rovnako ako pred pár rokmi pri rozpútaní občianskej vojny a anexii Ukrajiny. T14 ARMATA STRONK!!!

nemam vedomost o tom, ze by bola Ukrajina anektovana a myslim, ze naskok vdaka technike ma vo svojom motte aj Audi, momentalne maju najvacsi naskok americania, nie je vylucene, ze sa to v buducnosti nemoze zmenit ,a nie, nie som Putinov fanusik, tiez sleduje a uprednostnuje zaujmy krajiny, ktoru reprezentuje rovnako ako ini svetovi konkurenti :)

Poslať nový komentár

TOPlist