Najviac stiahnutí z Google Play má na svedomí India, až 6 miliárd

, Autor: kupcik
 
Najviac aplikácií z obchodu Google Play sťahujú Indovia, minulý rok ich bolo až 6 miliárd. Z prvého miesta sa im podarilo zosadiť obyvateľov USA.

Analytická firma App Annie sa opäť rozhodla zistiť, v ktorej krajine sa sťahuje najviac aplikácií cez Android obchod Google Play. Za rok 2015 sa na prvom mieste objavili Spojené štáty, no rok 2016 mal iného lídra. Je ním India, kde miestni obyvatelia stiahli z obchodu celkovo až 6 miliárd aplikácií.
 
 
V druhej najľudnatejšej krajine sveta zaznamenali za posledný rok výrazný rast v sťahovaní aplikácií cez Google Play. V roku 2015 zaznamenali v Indii približne 3,5 miliardy stiahnutí, no za kalendárny rok 2016 sa toto číslo takmer zdvojnásobilo.
 
Celkovo sa aplikáciám pre mobilné zariadenia (hlavne na iOS a Android) minulý rok darilo, keďže celosvetovo zaznamenali 15-percentný rast. Vydavateľom bolo za toto obdobie vyplatených viac ako 35 miliárd amerických dolárov. Z výsledkov výskumu je vidieť aj to, že priemerný používateľ používa mesačne približne 30 rôznych aplikácií. Asi nie je žiadnym prekvapením, že medzi najsťahovanejšie aplikácie patrí Facebook alebo WhatsApp.
 
 
Kľúčové slová
Android, aplikácie, Google Play
Po kliknutí na vybrané kľúčové slovo sa vám automaticky zobrazia všetky súvisiace články na pc.sk

Poslať nový komentár

TOPlist