Najväčšie nákladné lietadlo sveta sa vyrába v Číne

Na svojom konte ma dlhý rad rekordov. Je to najväčšie nákladné lietadlo na svete. Dlhé 84 metrov s maximálnou vzletovou hmotnosťou 640 ton. Antonov An-225 Mriya je najťažším lietadlom aké kedy vzlietlo. Na svojom konte má rekord v preprave najťažšieho nákladu, prepraveného lietadlom, ktorý vážil 253 820 kg. An-225 je najväčším dopravným lietadlom na svete od roku svojej výroby v roku 1988. Vyrobil sa jediný kus, ktorý mal slúžiť na prepravu ruského raketoplánu Buran.

Jeho výrobca Antonov vytvoril s čínskym štátnym konglomerátom Aviation Industry Corporation of China joint venture (spoločný podnik), ktorý ešte v tomto roku vyrobí druhý kus tohto slávneho lietadla. Výroba prebieha v čínskych mestách Čcheng-tu a Šen-si.


Credit: Larske

Tento rok malo byť dokončené iné obrovské lietadlo, ktoré vezme An-225 niekoľko z jeho rekordov. Stratolaunch by mal dokázať odniesť podobnú 250 tonovú záťaž ako AN-225. Jeho maximálna vzletová hmotnosť bude nižšia, 590 tonová. Bude kratší o 11 metrov (73 metrová dĺžka), no o dosť širší, až o 33 metrov (117 metrová šírka). Stratolaunch je primárne určený ako lietajúca štartovacia plošina pre štart orbitálneho raketového nosiča. 

Zdroj: www.nextbigfuture.com

Komentáre (13)
Lopata

cina to je ctrl-c, ctrl-v

AntiLopata

A Japonsko bola len lepiaca páska. Ale keď prišla Toyota, tak Amíkom zamrzli úsmevy a začali horúčkovite študovať Kanban - skôr. než im Japončíci vykúpia celé USA :)
No a Rusi boli len zablatení mužíci zp zemlianok, ktorým bude trvať pol storočia kým okopírujú atómovú bombu - ak vôbec raz pochopia, čo to je. A potom prišiel Sputnik a explózia prvej termonukleárnej bomby, ktorá sa dala reálne použiť vo vojenkom konflikte (marketingová bomba z Bikiny sa použiť nedala, lebo bola veľká ako rodinný dom a ešte aj bola zle spočítaná :)
Na druhej strane je pravodu, že Američania, Briti, či Nmeci majú právo s Číňamom vysmievať - lebo aj keď to boli Číňania čo vymysleli pušný prach a rakety posledné storočia stratili paru.
V žiadnom prípade však nemá právo s Číňamom vymievať Slováčisko, ktoré ani nerozumie, čo sa tam teraz vlastne vyrába a tisíc rokov si hovelo v Uhorskom anále !

Atila

A ty si v čom anale

Lopata

Ja sa im nesmejem su velmi sikovny len by som bol rad keby aj oni tomuto svetu nieco dali,vymysleli alebo nejak pomohly riesit dnesne problemy. Je ich vyse miliardy a pusny prach tu uz je cez 1000 rokov, Mam pocit ze radsej veci kopiruju ako vymyslaju vlastne, co nemyslim v zlom len je skoda toho potencialu '' zatial'' mozno to chce len cas, stale mozu prekvapit ked nie v 21 tak mozno v 22storoci.

alter01

Pre teba Jeho výrobca Antonov vytvoril s čínskym štátnym konglomerátom Aviation Industry Corporation of China joint venture (spoločný podnik)špecialne , truhlík !

Juro

To lietadlo je nakladne a nie dopravne -_-

Statik_amater

Lietadlo s dvoma trupmi je však zrejme nezmysel, lebo krídlo ktoré tie dva trupy spojuje bude jednoznačne príliš namáhané (vo všetkých troch osiach !) než aby to dostupné materiály dokázali zvládnuť.
Ale kaby sa tam dali tie spojovaci prvky ("medzikrídla") aspoň a minimálne tri - tak nepoviem (lebo 3D priehradový nosník :)

mino6

Rusi už vyrábajú náhradu za túto Ukrajinskú opachu a to bez jednej jedinej súčiastky z Ukrajiny, a Ukrajinský fašouni musia dať výrobu do Číny lebo sami už nie sú schopní vyrobiť ani trojkolku...

oni6

Tuto rusku propagandu si daj vies kam.

Ako spravne povedal McCain, Rusko je benzinova pumpa riadena mafiou. A kedze nie je schopna fungovat ako normalna krajina, tak siri propagandu, ktorou vymyva mozgy jedincom, ktori nevedia kriticky uvazovat.

Tu mas ukrajinsku trojkolku, ktoru za miliardu dolarov minuly rok kupil Amazon https://en.wikipedia.org/wiki/Ring_(company)

Nadia

Pekný komentar, ďakujem.

junak1121

Číňanom mních ukradol kaolín a preto sa mstia.

Pridať nový komentár
TOPlist