Najrýchlejší dron na svete

, Autor: Tomáš Zvorák

Volá sa RacerX a aj keď váži len 800 gramov, dokáže dosiahnuť najvyššiu rýchlosť 289 km/h.  RacerX si svojou rýchlosťou vyslúžil zapis do Guinessovej knihy rekordov v kategórii batériami nabíjaných a na diaľku riadených dronov. Rekord nezaznamenáva maximálnu nameranú rýchlosť, ale priemernú rýchlosť na trase dlhej 100 metrov. Priemerná rýchlosť zapísana do Guinessovej knihy rekordov je 263 km/h. Jej dosiahnutie ukazuje nasledujúce video.

Na napájanie štyroch elektromotorov RacerX využíva dve 1300 mAh batérie. Maximálna rýchlosť elektromotorov je 46000 RPM. Dron je výsledkom vývoja za ktorým stoja ľudia z Drone Racing League.

Prvé prototypy, mali podla vývojárov RacerX dronu tendenciu počas letu vzbĺknuť. RacerX však nebude použitý pri súťažiach DRL. Dôvodom je, že je príliš rýchly. Reakčný čas pilotov umožňuje využiť pri súťažiach len drony dosahujúce približne polovičnú maximálnu rýchlosť.

Zdroj: thedroneracingleague.com

 

Kľúčové slová
dron, drony, preteky dronov
Po kliknutí na vybrané kľúčové slovo sa vám automaticky zobrazia všetky súvisiace články na pc.sk

Re: Najrýchlejší dron na svete

"Maximálna rýchlosť elektromotorov je 46000 RPM."
RPM su otacky za minutu, teda technicky udaj o jednej z mnohych vlastnosti tociveho zariadenia (motora, nie celeho vyrobku).

RPM nie je ziadna jednotka SI ani s rychlostou vzdy nemusi suvisiet. Mam na mysli, ze neexistuje nejaky vseobecne platny vzorec, pouzitelny k vypoctu rychlosti pohybliveho zariadenia odvodeny z RPM motora.
Zubna vrtacka, alebo freza ma 40 000 RPM a rychlost pohybu ziadnu.

Elektromotor ma maximalne xy otacok za minutu, alebo elektromotor zvladne az xy otacok za minutu, alebo elektromotor ma xy RPM. Je viac moznosti ako to napisat spravne.

Viem ako ste to mysleli, v beznej reci sa tak ludia od fachu vyjadruju a rozumeju o com je rec, aj si z toho vyrazu vedia odvodit vykon motora, ale nie je to technicky spravne a v rozpore s fyzikalnymi jednotkami vykonu aj rychlosti.
Trochu som sa zamotal, ale snad som to napisal zrozumitelne. :)

Poslať nový komentár

TOPlist