Najnovší iOS 11 má 59% zariadení, Android 8.0 Oreo len 0,3%!

, Autor: Martin Klokner

Najnovšia verzia mobilného operačného systému spoločnosti Apple, iOS11, je nainštalovaný na 59% iOS zariadeniach.

Najnovšie informácie pochádzajú zo štatistík, ktoré boli zdieľané na stránkach podpory spoločnosti App Store pre vývojárov. Pre porovnanie s konkurenciou, najnovšia verzia Android Oreo má podiel len 0,3%, pričom distribúcia začala od 9. novembra.

V porovnaní s minulosťou je však nástup iOS 11 pomalší. Môžu za to najmä počiatočné problémy, ktoré nahlasovali tisícky zákazníkov. Spoločnosť Apple tiež medzitým vydala niekoľko opravných balíčkov (menších aktualizácii, ako napr. iOS 11.1, či najnovšia iOS 11.2) a chyby postupne opravuje.

Apple nedávno vydal iOS 11.2, ktorý v USA predstavil Apple Pay Cash. Systém peer-to-peer umožňuje používateľom rýchlo odosielať a prijímať peniaze prostredníctvom aplikácií Správy a Peňaženky a dokonca aj aplikácie Apple Watch . Je to možné, že by to mohlo motivovať používateľov k tomu, aby prešli na najnovšiu verziu iOS.

Zdroj: PhoneArena

Kľúčové slová
Android, Apple, iOS, iPhone, Oreo
Po kliknutí na vybrané kľúčové slovo sa vám automaticky zobrazia všetky súvisiace články na pc.sk

Snad niekedy v buducnosti si budeme moct vybrat ci chceme novy os na stary telefon alebo nie. Mohla vy ich eu k tomu dotlacit. Tak ako dotlacila vyrobcov mobilov k pouzivani jedneho stadardu na nabijanie.

existuje to niekolko rokov. na vsetkych telefonoch uz

takto prirovnania maju vypovedaciu hodnotu 0. Ak sa uz dava do porovnania vyrobca a jeho system, tak do statistik by sa mal dostavat len google a jeho telefony. Aktualizacie ostanych znaciek je cisto len na vyrobcovi a nie na uzivateloch ci sa rozhodnu si system nainstalovat alebo nie

skor to tvoje porovnanie by malo absolune 0 vypovednú hodnotu. lebo najnovysi OS od jedneho vyrobcu chces ako porovnavat len v ramci jedneho vyrobcu? ked najnovsi ma len jeden?
Skôr naopak toto krasne ukazuje ako nabeh novych OS od google ma dlhý a komplikovany proces zavedenia na nove zariadenia. Mna to napr zaujalo a vedel som ze to tak je ale nečakal som až také slabé číslo.

Re: Najnovší iOS 11 má 59% zariadení, Android 8.0 Oreo len 0,3%!

ved uz 3/4 roka cakam na oreo od Moto..
Sice je pekne, ze chcu to mat 100% otestovane, ale kym dokoncia test. fazu, tak stihnu moj telefon vyskrtnut ako stary.

Výpovednú hodnotu to jednoznačne má a je veľmi dobré porovnávať iOS a Android. Je to totiž iba a jedine chyba samotných výrobcov! Či ide o Samsung, Sony, Huawei/Honor, LG, Lenovo/Motorola, Xiaomi,... Je to úplne jedno. Zodpovednosť má každý z týchto výrobcov.
A to, že majú pri nasadzovaní najnovšieho OS naozaj extémne slymačie tempo je pravda. Mám Note 8, na trhu je tri mesiace a OREO stále nemá! A to je vlajková loď. Ak by som mal iPhone, aj tri roky starý, tak mám najnovší iOS 11.2 už hneď po vydaní. Ale hold, som zvyknutý na Android, ale som nestranný a neopovrhujem ani s iOS. Každý má svoje výhody a nevýhody a je iba na používateľovi, čo si vyberie)

Poslať nový komentár

TOPlist