Najbezpečnejším SUV v histórii je Tesla Model X

, Autor: Tomáš Zvorák

Model X získal vo všetkých crash testoch maximálne hodnotenie päť hviezdičiek. Je tak s odstupom najbezpečnejším SUV v histórii.

Nárazové testy vykonala americká vládna organizácia NHTSA (National Highway Traffic Safety Administration). Program nárazových testov, ktorý obsahuje sériu štandardizovaných testov, NHTSA realizuje už od roku 1978. Testy zahŕňajú čelnú zrážku, zrážku s bočnou bariérou, bočný náraz do stĺpu, test prevrátenia vozidla a statický test stability. 

Tesla o tom informovala včera na svojom twitter účte a blogu.

Podľa NHTSA je Tesla Model X SUV s najnižšou pravdepodobnosťou úrazu posádky aký kedy testovali. V celkových bezpečnostných tabuľkách ho predbehla iba ďalšia Tesla, Model S. Model X obstál v bezpečnostných skúškach lepšie ako konkurencia, vďaka svojmu, elektrickému dizajnu ako hovorí na blogu Tesla. V Tesle sú batérie umiestnené naspodku vozidla, tažisko je preto nízko a vozidlo má nižšiu šancu na prevrátenie než konkurenčné neelektrické vozidlá. Pasažieri cestujúci v Tesle Model X majú 93 percetnú šancu vyviaznuť z nehody bez vážneho zranenia.

Nasledujúce video zobrazuje nárazový test s čelnou zrážkou. Vozidlo pri nej naráža do bariéry pri rýchlosti 56,3 km/h.

Model X sa predáva od roku 2015 a jeho cena začína na 82500 dolároch. V prvom štvrťroku 2017 Tesla vyrobila 11 500 kusov Modelu X, pričom do decembra 2016 to bolo viac než 25 tisíc kusov.

Zdroj: www.tesla.com

 

Kľúčové slová
Tesla Model X, Tesla Motors
Po kliknutí na vybrané kľúčové slovo sa vám automaticky zobrazia všetky súvisiace články na pc.sk

Re: Najbezpečnejším SUV v histórii je Tesla Model X

Zvysnych 7% zhori pri poskodeni baterii.

Re: Najbezpečnejším SUV v histórii je Tesla Model X

Ale iba 0,0000000001% populácie trepe 2 na 3 a zjavne medzi nich patríš :D

Re: Najbezpečnejším SUV v histórii je Tesla Model X

tesla to je ta firma, ktorej majitel musel ist lobovat do danska, lebo ked tam oznamili zrusenie vsemoznych vyhod pre elektroauta, tak sa predaj prepadol z 2738 kusov (2015) na 176 kusov (2016)? tak to kvoli nim trosku posunuli ale deformacie trhu skoncia o par rokov a s nimi aj predaj elektroaut.

Poslať nový komentár

TOPlist