Nabíjajte až 60 USB zariadení naraz s touto veľkou stanicou

, Autor: Anonymný používateľ
 
Ak máte v domácnosti mnoho zariadení, ktoré sa dobíjajú cez USB porty môžete siahnuť po špeciálnej dobíjacej stanici, ktorá ponúkne až 60 USB portov naraz. Boj o nabíjanie tak skončí.

V dnešnej dobe už aj základné dosky strednej triedy ponúknu asi 10 USB portov na zadnom paneli. Niektoré z nich však môže zabrať myška, klávesnica či iné periférie a môže nastať problém nehovoriac o tom, ak v domácnosti nie je stolový počítač iba notebook, ktoré štandardne poskytujú iba pár USB portov.
 
 
Počet zariadení, ktoré sa nabíjajú cez USB stále narastá a hoci väčšina z nich má pribalenú aj rovno nabíjačku, existuje ešte iná možnosť. Tou je veľká dobíjacia stanica, ktorá poskytne až 60 USB 2.0 portov. Samotná stanica má tvar kovovej skrinky a pripomína skoro počítačovú skrinku. Má totiž aj svoj vlastný zdroj s prepäťovou ochranou, ventilátorom a vypínačom. Poskytne celkový prúd 60A, ktorý je zdieľaný medzi všetky USB porty.
 
 
Stanica je dostupná aj v konfigurácii s 20 či 40 USB portami, pričom variant s 20 USB portami sa predáva s cenou $62. Model so 60 USB portami je v ponuke za $130. Nabíjačka je dostupná na stránke Allputer, kde je možné zvoliť si model pre európske normy elektrických zásuviek.
 
Zdroj: gizmodo
 
Kľúčové slová
USB, zaujímavosti
Po kliknutí na vybrané kľúčové slovo sa vám automaticky zobrazia všetky súvisiace články na pc.sk

"Poskytne celkový výkon 60A, ktorý je zdieľaný medzi všetky USB porty."

V Amperoch sa udava elektricky prud, nie elektricky vykon!
Vykon (zdanlivy, cinny, jalovy..) udavame vo Wattoch (W), pripadne Voltamperoch (VA).

Celkovy, maximalny, zdielany vykon tych 60 USB je 300W (0 - max.2A na port), prikon celeho zariadenia (VA) pri plnom vyuziti o nieco vacsi. + 10-20%

Mozno ako nejaka firemna nabijacka to je pouzitelene... :D

Alebo na nejaký festival do kútika na nabíjanie.

alebo aj na školách.. cca polroka dozadu sa ma pýtal správca, či neviem o niečom takomto. na výučbu používajú okolo 35 tabletov.. :)

Počet zariadení, ktoré sa nabíjajú cez UBS

opravte si to UBS na USB :)

Poslať nový komentár

TOPlist