Nabíjačka AA batérií zabíjala, Nemec neprežil jej výbuch

Polícia tvrdí, že v Nemecku zomrel po výbuchu batérii človek. Hovorca polície v Hamburgu vo štvrtok uviedol, že incident sa stal predtým v kancelárii v mestskej časti St. Pauli.

Hovorca polície Florian Abbenseth pre The Associated Press uviedol, že „kvôli sile explózie 26-ročný muž utŕžil život ohrozujúceho zranenia. A neskôr zomrel.“ Spolupracovníci boli po incidentu šokovaní.

Abbenseth povedal, že zariadenie, ktoré explodovalo, bolo „bežnou nabíjačkou pre dve batérie typu AA“, ktoré sa používajú v malých elektronických zariadeniach, ako sú rádiá. Tiež povedal, že príčina explózie sa prešetruje, pričom ihneď po incidente nemôže uviesť značku, alebo model nabíjacieho zariadenia.

Zdroj: apnews

Komentáre (8)
Peter Banár
Ministerstvo nemôže uviesť značku ? To čaká na ďalší výbuch ?
Sklicko
Pouzivam nabijacie AA clanky viac ako 10 rokov a ani raz som nemal problem s nimi. Niektore clanky odisli do "vecnych" lovist. Ci nahodou panko nedal klasicke baterie do nabijacky....
Kokorino
Vyzerá to tak, že do nabíjačky pre NiCd akumulátory narval Lítiové akumulátory.
mackousko
Pozor na niektore nabijacky z Ciny.Su takisto dobre az na 1 detail-obcas maju prehodenu polaritu.Treba premerat multimetrom ci sedi.Hoci nepravdepodobne ale moze sa stat.Co sa moze stat s niektorymi aku nabijanymi takto netreba priblizovat...
dfsfs
Treba.
Eeee
Nabíjačku značky apple
Bobo
Ktovie, prečo prevezmú správu z Hamburgu cez AP,
jukub

mne zatial nabijačka iba zasičala a to z baterii Recyko+ tie maju vysoku kapacitu
ja som ich nabijal dobrou nabijačkou TRONIC ale ta je dobra pri nabijani origo baterii TRONIC

Pridať nový komentár
TOPlist