Nabíjačka AA batérií zabíjala, Nemec neprežil jej výbuch

, Autor: Martin Klokner

Polícia tvrdí, že v Nemecku zomrel po výbuchu batérii človek. Hovorca polície v Hamburgu vo štvrtok uviedol, že incident sa stal predtým v kancelárii v mestskej časti St. Pauli.

Hovorca polície Florian Abbenseth pre The Associated Press uviedol, že „kvôli sile explózie 26-ročný muž utŕžil život ohrozujúceho zranenia. A neskôr zomrel.“ Spolupracovníci boli po incidentu šokovaní.

Abbenseth povedal, že zariadenie, ktoré explodovalo, bolo „bežnou nabíjačkou pre dve batérie typu AA“, ktoré sa používajú v malých elektronických zariadeniach, ako sú rádiá. Tiež povedal, že príčina explózie sa prešetruje, pričom ihneď po incidente nemôže uviesť značku, alebo model nabíjacieho zariadenia.

Zdroj: apnews

 

Kľúčové slová
výbuch batérie
Po kliknutí na vybrané kľúčové slovo sa vám automaticky zobrazia všetky súvisiace články na pc.sk

Re: Nabíjačka AA batérií zabíjala, Nemec neprežil jej výbuch

Ministerstvo nemôže uviesť značku ? To čaká na ďalší výbuch ?

Pouzivam nabijacie AA clanky viac ako 10 rokov a ani raz som nemal problem s nimi. Niektore clanky odisli do "vecnych" lovist. Ci nahodou panko nedal klasicke baterie do nabijacky....

Vyzerá to tak, že do nabíjačky pre NiCd akumulátory narval Lítiové akumulátory.

Pozor na niektore nabijacky z Ciny.Su takisto dobre az na 1 detail-obcas maju prehodenu polaritu.Treba premerat multimetrom ci sedi.Hoci nepravdepodobne ale moze sa stat.Co sa moze stat s niektorymi aku nabijanymi takto netreba priblizovat...

Nabíjačku značky apple

Ktovie, prečo prevezmú správu z Hamburgu cez AP,

Poslať nový komentár

TOPlist