Na výrobe procesorov Snapdragon 835 sa bude podieľať aj Samsung

 
Spoločnosť Qualcomm Technologies oznámila, že na výrobe novej vlajkovej lode, procesore Snapdragon 835, bude spolupracovať s juhokórejskou spoločnosťou Samsung. Na výrobu procesora sa použije 10nm FinFET proces Samsungu.

Samsung začal s výrobou 10nm čipov ešte minulý mesiac, a získal tak prvenstvo na celom svete. Preto sa aj spoločnosť Qualcomm rozhodla využiť skúsenosti juhokórejského giganta, a spoločnými silami budú vyrábať procesor Snapdragon 835, ktorý by mal v prvej polovici roku 2017 nahradiť súčasné vlajkové lode spoločnosti – Snapdragon 820 a Snapdragon 821.
 
 
Nový procesor by mal zabezpečiť oveľa väčšiu energetickú účinnosť, a celkové zvýšenie výkonu oproti procesorom vyrábaných 14nm procesom. Podľa správ spoločnosti Qualcomm, vďaka 10nm procesu budú nové čipy oproti tým súčasným, vyrábaným 14nm procesom, menšie o 30 percent, čím sa vytvorí viac priestoru, ktorý môže byť vyplnený väčšou batériou, prípadne inými komponentami.
 
Nové procesory ponúknu aj 27-percentý nárast výkonu, a budú o 40% energeticky efektívnejšie. Výrobcovia smartfónov tak dostanú do rúk ďalšie možnosti ako upraviť svoje zariadenia, a priniesť tak používateľom nové zaujímavé riešenia. Masová výroba procesorov Snapdragon 835 je už v plnom prúde, a v prvých zariadeniach by sa mali ocitnúť v priebehu prvého polroka 2017.
 
 
 
Komentáre (3)
Bender Rodriquez
Vybuchujuce cpu sme tu este nemali :-)))
peto166
a jeje... naco tam tlacit dalsieho investora a hladny krk, ked im to slo aj bez nich.. :(
mano8
už sme skoro na konci pánové, Pod 7nm sa sériovka nedostane - teda nie v takej forme ako je teraz... som zvedavy co vymyslia o 5r :D
Pridať nový komentár
TOPlist