Na svetlo sveta prichádzajú ďalšie ukradnuté dáta spoločnosti CD Projekt Red

Vývojár videohier CD Projekt Red ponúkol aktualizáciu vyšetrovania kybernetického útoku, ktorý vyústil do úniku interných údajov a zdrojového kódu spoločnosti.

Spoločnosť, ktorá vyvíja populárne hry ako napríklad Cyberpunk 2077 alebo séria The Witcher, bola vo februári zasiahnutá kybernetickým útokom. V novom vyhlásení spoločnosť CD Projekt Red uviedla, že sa domnieva, že interné údaje odcudzené počas útoku boli zdieľané online. „Zatiaľ nie sme schopní potvrdiť presný obsah predmetných údajov, domnievame sa však, že okrem údajov týkajúcich sa našich hier, môžu obsahovať aj údaje o súčasných/bývalých zamestnancoch a dodávateľoch,“ uviedol vývojár, ktorý navyše nemôže potvrdiť, či mohlo dôjsť k manipulácii s príslušnými údajmi po ich odcudzení.

Podľa správy, ktorú v tom čase zanechali útočníci, keď požadovali výkupné, bol ukradnutý celý zdrojový kód populárnych videohier vrátane Cyberpunk 2077, Witcher 3 a Gwent. Útočníci tiež uviedli, že majú dokumenty týkajúce sa účtovníctva, administratívy a právnych operácií spoločnosti.

Spoločnosť CD Projekt Red so sídlom v Poľsku uviedla, že informovala príslušné orgány činné v trestnom konaní vrátane jej domáceho policajného riaditeľstva, Interpolu, Europolu a poľského regulátora ochrany osobných údajov. Taktiež uviedla, že v dôsledku incidentu posilnila svoju pozíciu v oblasti bezpečnosti prijatím rôznych opatrení, pričom prepracovala svoju hlavnú IT infraštruktúru, obmedzila počet privilegovaných účtov a prístupových práv k účtom a rozšírila svoje oddelenie vnútornej bezpečnosti.

„Chceli by sme tiež uviesť, že - bez ohľadu na pravosť údajov, ktoré sa šíria - urobíme všetko, čo je v našich silách, aby sme chránili súkromie našich zamestnancov, ako aj všetkých ostatných zúčastnených strán. Sme odhodlaní a pripravení podniknúť kroky proti stranám zdieľajúcim príslušné údaje,“ dodala spoločnosť.

 

Zdroje: CD PROJEKT, Twitter

Pridať nový komentár
TOPlist