Na pošte už zaplatíte aj platobnou kartou

Tak sme sa dočkali. Na pobočkách Slovenskej pošty budeme môcť od februára zaplatiť aj platobnou kartou. Doteraz bola táto možnosť obmedzená iba na platobné karty Slovenskej pošty. Kto nemal účet v poštovej banke a nevlastnil ich platobnú kartu, mohol zaplatiť iba hotovosťou.

To sa od februára zmení. Pošta bude prijímať karty Visa, Mastercard, Diners Club a Maestro. Teda najpoužívanejšie karty na Slovensku.

Možnosť platiť platobnou kartou na poštách je súčasť projektu "Pošta 2020". Ten sa podľa slov Slovenskej pošty zameriava na modernizáciu služieb a zefektívnenie procesov.

Okrem spustenia platieb platobnými kartami na pobočkách, Slovenská pošta pripravuje aj svoju mobilnú aplikáciu. Tiež by sme sa mali časom dočkať aj možnosti platiť platobnou kartou u kuriéra.

Celú tlačovú správu si môžete prečítať tu.

Zdroj: Slovenská pošta

 

Komentáre (3)
obet

Levice posta 5 nie , neda sa platit karou.

roob

na najnovsej poste na svete co prerabali pol roka a prenajimaju priestory bez wc a tecucej vody sa neda platit kartou? snad ne... hlavne ze maju zbytocne listky do 1 okienka na podanie balikov, kam asi tak pojdem, ked cem podat balik.. hmm?? idioti.

Michal Bajánek

posta zaspala dobu, ale ani nemala dovod nejako extra pracovat na vylepseniach. V podstate stale je to monopol co sa tyka dorucovania a odosielania. Kurierske sluzby maju len zlomok z celkovych zasielok, a keby neexistovali eshopy, tak vacsina kurierskych sluzieb bz tu asi ani nebola.

Pridať nový komentár
TOPlist