Na platforme X299 padol rekord v pretaktovaní

, Autor: Ján Kisty

Overclocker ZERO_DAN posúva hranice pretaktovania. Overclocker zlomil neuveriteľnú 6 GHz hranicu na najvýkonnejšom procesore súčasnosti. Na tom by nebolo nič, avšak aktívne malo byť len jedno jadro.

Overclocker použil k taktovaniu matičnú dosku MSI X299 XPOWER GAMING AC (momentálne najvyšší model od MSI pre X299) a extrémny 18-jadrový čip Intel i9-7980XE. MSI si tak pripisuje ďalší významný míľnik, potom, ako padol rekord pretaktovania pamätí, a to tiež na doske MSI XPOWER.

Finálny takt je 6140,5 MHz, chladenie bolo ako inak zabezpečené dusíkom. Napätie je tak relatívne nízke, iba 1.55V. Verifikáciu je možné pozrieť si na stránke hwbot.org.

Zaujímavejší môže byť ešte výsledok overclockera Der8aure, ten dosiahol takt 6104,52 MHz na všetkých 18 jadrách!

Zdroj: hwbot.org

 

Kľúčové slová
MSI, X299
Po kliknutí na vybrané kľúčové slovo sa vám automaticky zobrazia všetky súvisiace články na pc.sk

Re: Na platforme X299 padol rekord v pretaktovaní

slabota, salam

der8auer je macher ... to on taktoval s tekutym heliom kde 10 minut stalo 4000€, to on prvy delitoval nove intelovske HEDT nezmysly aby tam nasiel bielu zubnu pastu a potvrdil to nielen pri ES ale aj predajnom CPU, to on prvy delitoval Zen a aj ThreadRipper aby aj pod TR IHS nasiel 4x Zeppelin die monolyty (miesto dvoch), to on prvy krat prvy krat z delidovaneho predajneho TR vybral samotne Zeppelin monolyty, odstanil mikrometre materialu aby bolo vidno obvody a ukazal ze su to ozaj plnohodnotne Zeppelin monolyty a nie napr. 2 dummy podlozky kvoli stabilite IHS a pod... samotne odstranovanie Zeppelin monolytov zacina v case 305: https://youtu.be/N-uKQ6RfUdk?t=305

mimochodom X299 platformy su dve, aby to bolo jednoduche ze Intele-dementele?
https://diit.cz/clanek/skylake-x-nepodporuji-vsechny-x299-desky

Re: Na platforme X299 padol rekord v pretaktovaní

https://valid.x86.fr/4e1qz6

Vzduchový, hoci nie box chladič, žiadny dusík ani nič iné, všetky 4 jadrá, nejaké tri roky dozadu, vlastný PC na prácu - zle????

Poslať nový komentár

TOPlist