EN

MWC 2016: MasterCard prinesie platby pomocou selfie fotiek

 
Fenomén selfie fotografií sa spoločnosť MasterCard rozhodla využiť pre potvrdzovanie platieb. Stačí pohľad do fotoaparátu a je to.

Spoločnosť MasterCard oznámila, že v blízkej dobe uvedie aplikáciu, ktorá umožni zaplatiť takzvanými selfie fotkami, teda takými, na ktorých je používateľova tvár. Firma takúto možnosť testovala už od minulého roka, no teraz sa rozhodla pre ostré nasadenie na základe pozitívnej reakcie od testerov. 
 
 
Aby mohli používatelia platiť pohľadom do predného fotoaparátu mobilu bude potrebné stiahnuť aplikáciu od MasterCard. Pri prvom použití používateľ zadá informácie o kreditnej karte a iné požadované dáta a nasníma svoju tvár aby sa systém naučil, ako vyzerá. Následne bude mobil na základe pokročilého algoritmu rozpoznávania tváre umožňovať rýchle platenie. Používateľ bude musieť žmurknúť aby bolo vylúčené, že sa niekto systém snaží oklamať a rozpoznávanie by malo odhaliť aj pokus o podvod pomocou videa.
 
MasterCard dodáva, že takýto spôsob platenia bude možný v niektorých prípadoch keď je vyžadované dodatočné autentifikovanie. Spoločnosť tiež ubezpečuje, že takéto platenie nebude len pohodlné, ale aj bezpečné. MasterCard začne spúšťať „selfie platby“ neskôr tento rok v USA, Kanade a niektorých krajinách Európy.
 
Zdroj: gizmag
 
Pridať nový komentár
TOPlist