Muž, ktorý odblokoval 1 900 000 telefónov musí ísť za mreže

Americký súd odsúdil muža na 12 rokov väzenia za to, že odblokoval necelé dva milióny telefónov.

Americký okresný súd odsúdil na 12 rokov väzenia muža Muhammada Fahda, ktorý  dokázal odblokovať 1,9 milióna telefónov mobilného operátora AT&T. Podľa žalujúcej strany vznikla operátorovi škoda 201.5 milliónov dolárov (171 841 819,50 eur). Odsúdenému mužovi sa podarilo prevádzkovať tento trestný čin takmer sedem rokov a pokračoval v ňom, aj keď sa dozvedel o tom, že je vyšetrovaný. Podľa slov sudcu, ktorý vyniesol rozsudok, Fahd sa dopustil dlhodobého a hrozného kybernetického zločinu, vďaka čomu spôsobil mobilnému operátorovi značne vysokú finančnú škodu.

Trestný čin sa začal odohrávať v roku 2012, kedy Fahd pomocou sociálnej siete Facebook kontaktoval zamestnanca mobilného operátora AT&T. Toho mal tento občan Pakistanu a Grenady podplatiť s tým, aby na tento čin nahovoril aj svojich ďalších spolupracovníkov. Fahd tak mohol odblokovať zariadenia ľuďom, ktorým ich z rôznych dôvodov mobilný operátor zablokoval. Rok na to (2013) operátor vydal upravený nástroj na sťaženie odblokovania zablokovaných zariadení, pričom pakistánsky muž na tento krok operátora reagoval najatím si softvérového inžiniera, ktorý mu naprogramoval malvér. Vďaka tomu mohol efektívnejšie odblokovávať zariadenia.

Zamestnanci zapletení do tohto činu, Fahdovi poskytovali informácie o systémoch operátora. Následne tak mohol vývojár pracujúci pre tohto muža následne upravoval malvér pre lepšiu efektivitu. Mobilnému operátorovi AT&T postupne vznikala škoda, nakoľko zákazníci nemuseli dokončiť platby za svoje zariadenia.

Zdroj: Engadget,

Komentáre (1)
Úpadok Mravov

Všimnite si, že tí debili, čo sa teraz vydávajú za AT&T nedokázali ani len správne skopírovať logo AT&T :(

Pridať nový komentár
TOPlist