MSI uvádza Power Edition a TransThermal

, Autor: Anonymný používateľ

Grafické karty pre náročných s modulárnym chladením.

Pojem modularita v oblasti počítačov začína byť čoraz väčším hitom. Napájacie zdroje či BIOS už nejaký ten piatok modulárne sú, princíp týchto prvkov však začína pomaly prenikať aj do ostatných hardvérových či softvérových komponentov, ako napríklad chladenia.

MSI, taiwanský výrobca počítačového hardvéru, sa pochválil svojou novou edíciou grafických kariet zvanou Power Edition, ktorá okrem overclockerských vlastností (ako napríklad navýšený počet fáz napájacej kaskády či použitie kvalitnejších súčiastok v rámci konceptu Military Grade tretej generácie) využíva práve systém modulárneho chladenia. V praxi to podľa výrobcu znamená až o 45% lepšie možnosti OC a o 22°C nižšie teploty.

       

(MSI Radeon HD 7850 Power Edition)

Rad produktov Power Edition predstavuje kvalitatívny a cenový medzistupeň medzi produktmi typu Hawk a Twin Frozr. Momentálne sa tu radí trojica modelov grafických kariet AMD Radeon, konkrétne HD 7850, 7770 a 7750. Kolegom z Guru3D.com sa však podarilo odfotiť aj nadchádzajúcu kartu HD 7870, ktorá sa minimálne svojím zovňajškom podobá produktom z rodiny Power Edition. (Podľa nápisu na PCB to ale vyzerá na kartu z edície Hawk.)

   
   

(MSI Radeon HD 7770 Power Edition)

Modulárny dizajn chladenia bol pri vyššie uvedenej trojici nových kariet uplatnený len pri dvoch z nich, a to tých lacnejších. TransThermal sa v plnej kráse prejavuje najmä u modelu HD 7770, ktorému možno chladenie zostaviť z jedného ventilátora, z dvoch umiestnených vedľa seba, alebo dvoch uložených tesne nad sebou, čím sa zdvojnásobí prietok ofukovaného vzduchu. Pri HD 7750 je možné chladenie upraviť len posledným menovaným spôsobom. To si však, celkom prirodzene, vyžiada namiesto pôvodných dvoch PCI záslepiek až tri.

       

(MSI Radeon HD 7750 Power Edition)

Špecifikácie všetkých troch grafických kariet sú uvedené v tabuľke nižšie.

Zdroj: MSI.com, foto v článku a na titulke - MSI, tabuľka - pc.sk

 

Kľúčové slová
AMD, Hawk, HD 7750, HD 7770, HD 7850, HD 7870, Military Class, MSI, Power Edition, Radeon
Po kliknutí na vybrané kľúčové slovo sa vám automaticky zobrazia všetky súvisiace články na pc.sk

Poslať nový komentár

TOPlist