MSI uvádza CPU Guard 1151 proti ohýbajúcim sa Skylake procesorom

, Autor: Anonymný používateľ
 
Popredný výrobca základných dosiek a iných komponentov, spoločnosť MSI, predstavila riešenie pre problém s ťažkými chladičmi, ktoré môžu zohnúť Intel Skylake procesory. Je ním CPU Guard 1151.

Nechtiac zohnúť a zničiť procesor nechce určite žiadny zákazník, táto hrozba je však reálna. Niektoré ťažké chladiče môžu vytvoriť až príliš silný tlak na procesor Intel Skylake generácie a jeho substrát, čím dôjde k zdeformovaniu procesora alebo aj základnej dosky. Problémovými sú niektoré Scythe chladiče.
 
 
Scythe sľúbilo, že dodá zákazníkom skrutky pre montážny systém chladičov, ktoré zmiernia tlak a deformácia by tak nemala hroziť. Na zistený problém však reagovalo aj MSI, ktoré predstavilo doplnok CPU Guard 1151. Ide v podstate o oporný rám okolo patice, ktorý vystužuje rohy substrátu vďaka čomu by malo byť eliminované riziko prehnutia procesora.
 
 
Rámik však poslúži zároveň aj extrémne náročným používateľom, ktorí majú v pláne odstrániť IHS z procesora a inštalovať chladenie priamo na die procesora, alebo chcú len vymeniť pastu pod IHS. Rám pomôže pri odstraňovaní IHS nakoľko pevne zovrie procesor a výmena IHS je tak jednoduchšia.
 
Spoločnosť však neuvádza, akou formou bude rám dostupný. Propagačné obrázky zobrazujú rám na doske Xpower Gaming takže je možné, že rám bude súčasťou balenia iba na Xpower doskách ako tomu bolo u Delid Die Guard rámu.
 
Zdroj: TS MSI
 
Kľúčové slová
chladiče, CPU Guard 1151, Intel Skylake, MSI, procesory
Po kliknutí na vybrané kľúčové slovo sa vám automaticky zobrazia všetky súvisiace články na pc.sk

Re: MSI uvádza CPU Guard 1151 proti ohýbajúcim sa Skylake ...

Pekné to curvítko od intelu.

Re: MSI uvádza CPU Guard 1151 proti ohýbajúcim sa Skylake ...

Pohlad lajka, v tomto pripade znacne neinformovaneho. Vsetky chipy smeruju k nizsej vyske z dovodu ich moznosti zakomponovania a dokonca su nizsie viacvrstvove PCB drahsie.

V standardnom desktope posobia neuveritelne sily ako na CPU tak samotnu fosnu pri 700 gramovom chladici ak je vo vertikalnej polohe a sily su koncentrovane v dolnej casti socketu, kovovy blackplate to aspon prenesie na dosku.

Noctua ma svoj "pruzinovy" system, ktory vie absorbovat nejake tlaky navyse, no niektori vyrobcovia idu s moznostou dotiahnutia skrutiek nadoraz.

Mimochodom, ani dotiahute skruttky nadoraz by nevadili, pokial by nebola case prenasana a to ani dokonca v pripade Mugen 4/Max.

Re: MSI uvádza CPU Guard 1151 proti ohýbajúcim sa Skylake ...

A čo si tým chcel vlastne povedať ? Že o 0,3mm tenšia doštička je lepšia, lebo je zakomponovaná ?
A následne výška chladiča nad cpu už je vedlajšia zaležitosť hej ? Ty musíš byť ozajstný profík. :)

Re: MSI uvádza CPU Guard 1151 proti ohýbajúcim sa Skylake ...

Nič nové pod slnkom. Už keď prišli prvé procesory Pentium 4, tak ich pätice boli vyriešené tak idiotsky, že po upnutí chladiča sa prehýbali matičné dosky, až to vyvolávalo dojem, že chladič doslova procesor z dosky vystrihne ...

Poslať nový komentár

TOPlist