MSI predstavilo VR One ruksak pre VR headsety

, Autor: Anonymný používateľ
 
Spoločnosť MSI sa pripravila na headsety virtuálnej reality novým batohom. Ide o počítač, ktorý si nasadíte na chrbát ako napríklad školskú tašku.

Trh s virtuálnou realitou už nie je žiadne sci-fi a zakúpiť si VR headset môže aj bežný smrteľník – teda za predpokladu, že má dostatok financií. Samotný VR headset totiž nie je to jediné, čo potrebujete a pre vychutnanie hier vo virtuálnej realite potrebuje v prípade lacnejších VR headsetov smartfón a v prípade poriadnych VR headsetov sa bez výkonného počítača nezaobídete. Problémom u klasických stolných počítačov však bývajú káble, ktorými ste spojený s headsetom na hlave a existuje tu tak riziko zakopnutia o káble, alebo sa používateľ nedokáže úplne uvoľniť a ponoriť do virtuálnej reality nakoľko v podvedomí stále dáva pozor na káble.
 
 
Viacero výrobcov sa tento nedostatok rozhodlo začať riešiť akýmisi počítačmi na chrbát vo forme batohov. Všetko potrebné tak máte na sebe, nelimitujú vás žiadne káble a môžete tak slobodne pobehovať. Medzi spoločnosti, ktoré oznámili takýto počítač sa radí aj MSI so svojím VR One počítačom. Tento stroj spoločnosť ukázala ešte v máji, no odvtedy prešiel niekoľkými vylepšeniami a dočkal sa oficiálneho predstavenia.
 
Prvá iterácia počítača z mája niesla procesor Intel Core i7 generácie Haswell, no MSI už presedlalo rovno na Skylake (pravdepodobne i7-6700K). Grafickou kartou bol pôvodne model nVidia GTX 980, súčasný VR One nesie GTX 1070. MSI žiaľ viac technických detailov neprezradilo a kapacita RAM či úložiska je tak neznáma.
 
 
Najväčšia výčitka však smerovala k hmotnosti počítača, ktorá bola asi 5 kg. Dizajnéri v MSI sa vyšvihli a aktuálna verzia počítača váži 3,6 kg. Otázne je však či sa to neprejavilo na kapacite batérii a chladení. To zabezpečuje viacero otvorov, 2 ventilátory s priemerom 9 cm a až 9 heatpipes. Výrobca tvrdí, že na maximálnych otáčkach ventilátorov vydá počítač hluk 41 dBA. Kapacitu batérii síce firma neprezradila, no aj s pretaktovaným procesorom na plný výkon udáva výdrž 1,5 hodiny na jedno nabitie.
 
Vieme však, že VR One bude mať 1 HDMI port, 4 USB 3.0 porty, 1 Thunderbolt 3 port a Mini DiplayPort port. K počítaču pripojíte akýkoľvek VR headset, podľa slov MSI však bol optimalizovaný pre HTC Vive.
 
 
Cena a dostupnosť počítača však bohužiaľ zostáva neznáma. 
 
Zdroj: TS MSi
 
Kľúčové slová
MSI, virtuálna realita, VR One
Po kliknutí na vybrané kľúčové slovo sa vám automaticky zobrazia všetky súvisiace články na pc.sk

Poslať nový komentár

TOPlist