EN

Mozilla pripravuje tablet s Firefox OS

 
Spoločnosť Mozilla, známa najmä svojím prehliadačom Firefox, dokončuje práce na prototype InFocus New Tab F1. Pôjde o tablet s operačným systémom Firefox.

Po tom, čo Mozilla vytvorila svoj operačný systém Firefox a začali sa predávať smartfóny s týmto systémom (hoci príliš mnoho ich nie je) sa firma začína orientovať aj na trh s tabletmi. Tablet bude pre Mozillu vyrábať Foxconn a bude spadať do kategórie lacnejších prístrojov.
InFocus New Tab F1 bude disponovať 10,1-palcovým IPS displejom, samozrejme s podporou viacerých dotykov súčasne. Rozlíšenie displeja bude 1280x800px. Srdcom zariadenia bude 4-jadrová SoC Alliwinner A31 s jadrami ARM Cortex A7 a s taktom jadier 1GHz. O grafiku sa postará PowerVR SGX544MP2. RAM poskytne kapacitu 2GB zatiaľ čo vnútorné úložisko 16GB. 
 
Rozmery tabletu dosahujú 266x170x9,7mm. Vzadu nájdeme 5Mpx fotoaparát, vpredu 2Mpx. Pre rozšírenie pamäte poslúži microSD slot. Okrem neho tablet ešte poskytne microUSB port, Wi-Fi 802.11b/g/n či Bluetooth. Batéria bude mať kapacitu 7000mAh. Cena by mala začať na príjemných 100USD.
 
Vhodným miestom na predstavenie tabletu s Firefox OS sa javí MWC 2014. Informácie o tom, či neskôr príde aj model s LTE konektivitou nie sú známe, avšak takáto možnosť nie je vylúčená.
 
 
Pridať nový komentár
TOPlist