EN

Mozilla oficiálne končí s Firefox OS pre smartfóny

 
Spoločnosť Mozilla včera oficiálne oznámila ukončenie experimentu, ktorým bol vývoj a predaj smartfónov s operačným systémom Firefox.

Mozilla sa rozhodla pre tento krok len 2 roky od vstupu na trh s vlastným operačným systémom. Ten nebol príliš prepracovaný a v drvivej väčšine na ňom fungovali len webové aplikácie. Spoločnosť sa snažila preraziť najmä v rozvojových oblastiach sveta, kde ponúkali lacné zariadenia, no ich platforma nikdy nedosiahla želané úspechy. 
 
 
Pre portál techcrunch poskytol vyhlásenie za Mozillu Ari Jaaski:
 
„Sme hrdí na výhody, ktoré Firefox OS pridal do webovej platformy a budeme naďalej experimentovať s užívateľskými skúsenosťami z rôznych zariadení. Naďalej budeme všetko budovať ako pravý open source projekt, zameraný najmä na potreby užívateľov a vytvárať nástroje na to, aby mohol ekosystém naďalej rásť. Firefox OS preukázal flexibilitu webu cez celú škálu, od lacných smartfónov až po HD televízory. Avšak, nepodarilo sa nám ponúknuť najlepší možný užívateľský zážitok, a preto sme sa rozhodli prestať ponúkať smartfóny s Firefox OS.“
 
Spoločnosť chce svoju snahu upriamiť najmä na používanie OS pre iné zariadenia a hlavne pre IoT (Internet of Things).
 
Zdroj: techcrunch
 
Komentáre (2)
Omar Ahmed
Dlho im to teda nevydržalo...
cisino
no moc dlho im to nevydržalo !! a to mali kopu smelych a svalnatych reci ...
Pridať nový komentár
TOPlist