EN

Mozilla môže zinkasovať až miliardu dolárov za predaj Yahoo

 
Americká spoločnosť Yahoo je už dlhší čas na predaj a záujemcov o odkúpenie niekdajšieho šampióna medzi vyhľadávačmi je naozaj neúrekom. Zdá sa však, že z jeho predaja môže najviac vyťažiť spoločnosť Mozilla.

Portál Recode totiž objavil klauzulu v zmluve medzi spoločnosťami Yahoo a Mozilla, v ktorej sa píše, že ak sa im nepáči kupca Yahoo, Mozilla má nárok na vyplatenie troch ročných platieb, z ktorých každá je vo výške 375 miliónov amerických dolárov. Spomínaná klauzula je súčasťou zmluvy, ktorú podpísala výkonná riaditeľka spoločnosti Yahoo, Marissa Mayer v roku 2014. Na základe podpísanej zmluvy sa stal Yahoo predvoleným vyhľadávačom pre prehliadač Firefox.
 
 
„Každé z našich vyhľadávacích partnerstiev je výsledkom precízneho výberového konania odrážajúceho hodnotu, ktorú do ekosystému Firefox prináša.“ povedal v oficiálnom vyhlásení hovorca spoločnosti Mozilla. Hlavný podiel, približne 90% z celkových príjmov spoločnosti Mozilla tvoria uzatvorené vyhľadávacie zmluvy.
 
Samotný predaj Yahoo ešte neznamená, že Mozilla si uplatní klauzulu zakotvenú v zmluve, no ak sa rozhodnú opačne, nič im nebude brániť vo vyplatení vysokej sumy. Všetko však nakoniec bude záležať od nového vlastníka. Podobné klauzuly v uzavretých zmluvách však môžu prípadných kupcov odradiť a predaj Yahoo sa môže výrazne skomplikovať.
 
Zdroj: thenextweb
 
Komentáre (1)
Pcfans
Ake obrovske peniaze sa viazu vo veciach ktore vlastne ludstvo nepoterbuje a dali by sa vyuzit inde a zmysluplnejsie.Facebook detto.
Pridať nový komentár
TOPlist