Motorola pracuje na displeji, ktorý sa sám opraví!

Nový patent, ktorý nedávno zverejnil Úrad pre patenty USA, ukazuje, že spoločnosť Motorola možno pracuje na telefóne s unikátnou vlastnosťou. Tento telefón by mal disponovať technológiou, ktorá dokáže sama opraviť poškriabaný displej.
 
Zariadenie by malo namiesto skla používať "polymér", ktorý by vedel nadobudnúť svoj pôvodný tvar aplikovaním tepla na poškriabanej ploche. 
 
Telefón by vedel potrebné teplo vygenerovať sám, poprípade by stačilo teplo vyprodukované ľudským telom. Podľa patentových obrázkov, by sa tento proces vedel spustiť cez vstavanú aplikáciu. Technológia by umožnila zariadeniu spustiť analýzu displeja na detekciu anomálií povrchu, ukázať poškodené miesta a poprípade spustiť automatický proces zohrievania displeja tak, aby polymér nadobudol svoj pôvodný stav.
 
 
Automatický proces by trval niekoľko hodín a aby mal telefón dostatok energie, musel by byť vložený do špeciálne navrhnutého docku. Aspoň tak to ukazujú patentové obrázky. Predpokladám, že by stačilo mať telefón pripojený aj ku klasickej nabíjačke.
 
Táto technológia by dokázala opraviť iba drobné škrabance a nie prasknutý displej. 
 
Zdroj: Engadget
Images: Engadget, Business Insider
Komentáre (1)
tibmattm
To je sice pekne ale čo ak si zabudnem telefon na slnku? Tak sa mi potom ten display roztečie? :)
Pridať nový komentár
TOPlist