Moto Z2 Play: Motorola je späť a v plnej sile

Spoločnosť Lenovo si zvolila veľmi pekný dátum 27.7.2017 na predstavenie svojej novej vlajkovej lode s označením Moto Z2 Play. Prezentácia sa konala v Bratislave, iba deň pred spustením oficiálneho predaja smartfónu na našom trhu za maloobchodnú cenu 449€. My sme samozrejme boli pri tom a prinášame vám prvotné dojmy a súhrn najdôležitejších vlastností, ktoré si pre nás novinka pripravila. A verte bolo sa na čo pozerať...

Označenie “Moto“ značí rad telefónov patriacich pod značku Motorola, ktorú Lenovo odkúpilo v roku 2015 od Google. Tým sa začal proces obnovy a znovu oživenia tejto kedysi známej značky mobilných telefónov. S odstupom času môžeme považovať tento krok za naozaj úspešný, čo potvrdzujú aj predajné čísla. Teraz sa Motorola vracia aj ku nám na Slovensko a to vo veľkom štýle. Vo svojom portfóliu má pripravené široké spektrum produktov, od cenovo dostupných (od 79€ až 119€) cez strednú triedu (149€ až 299€) a samozrejme prémiové zariadenia série Z (od 299€ do 499€).

Z2 Play prichádza v celokovovom dizajne s kompaktnejším prevedením. Je o 15% tenšia (5.9mm) a 12% ľahšia (145g) ako jej predchodca Moto Z  Play. Naproti tomu ponúka viac operačnej (4GB) ako aj úložnej pamäte (64GB), ďalej 5.5 palcový Full HD Super AMOLED displej, nový fotoaparát (12MP) a podporu príslušenstva tzv. “Moto Mods“.  Vďaka kombinácii laserového autofokusu a technológie dvojitého pixel autofokusu by mali byť fotografie fotené aj v zhoršených svetelných podmienkach dostatočne jasné a tiež ostrejšie.

Zároveň s novinkou boli predstavené aj viaceré Mods, teda rozširujúce moduly, vrátane JBL 2 SoundBoost (prídavný reproduktor) za 99€, Moto TurboPower Pack (podpora rýchleho nabíjania) za 65€, Moto GamePad za 89€, Moto Style Shells (obal s podporou bezdrôtového nabíjania) za 45€. Spomínané príslušenstvo by malo byť dostupné koncom augusta.

O dostatok výkonu a zvládanie každodenného pracovného zaťaženia sa postará osemjadrový procesor Qualcomm Snapdragon 626 s taktom 2.2 GHz v kombinácii s grafikou Adreno 506 GPU. Kapacita batérie je iba 3000 mAh, ale výrobca uvádza až 30 hodinovú výdrž batérie a možnosť rýchleho nabíjania cez konektor USB-C. Za 15 minút nabíjania by ste mali získať energiu na ďalších osem hodín. Telefón beží na najnovšej verzii Androidu 7.1.1 (Nougat). Obsahuje dva plnohodnotné sloty na SIM kartu a k tomu ešte aj samostatný slot na pamäťovú kartu (max. 2 TB), čím odpadajú možné problémy s nedostatkom úložného priestoru.

Ďakujeme spoločnosti Lenovo Slovakia s.r.o. za pozvanie na túto veľmi zaujímavú prezentáciu.

 

Pridať nový komentár
TOPlist