Mionix plánuje vydanie hernej myšky, ktorá bude zaznamenávať vitálne funkcie človeka

 
Výrobca herného príslušenstva zbiera potrebné financie na to, aby mohol začať výrobu hernej myšky NAOS QG, ktorá bude počas hrania zaznamenávať to, akú má hráč počas hry srdcovú frekvenciu či ako moc sa potí.

Spoločnosť Mionix pritom nie je žiadny nováčik, ktorý by myškou NAOS QG chcel debutovať na trhu. Nejde síce možno o tak etablovanú spoločnosť ako napríklad Razer, no jej produkty si môžete kúpiť aj u nás. Teraz by spoločnosť rada priniesla niečo inovatívne, niečo čo tu ešte vôbec nebolo.  K tomu potrebuje vašu pomoc vo forme finančného príspevku na Kickstarter.
 
 
Čo má byť oným revolučným produktom? Počítačová herná myš NAOS QG (Quantified Gaming) schopná zaznamenávať vitálne funkcie užívateľa ako srdcovú frekvenciu, reakcie kože (ako sa hráč potí), meranie akcii za minútu či sledovanie pohybu myšky. O tieto dáta sa postarajú senzory na chrbte myšky. Tie samozrejme nijak nenarúšajú ergonomický tvar myšky. Mionix sa viac zameriava na sústavu senzorov a iné parametre myšky nie sú známe. Malo by však ísť o klasickú hernú myšku série NAOS s optickým senzorom.
 
 
S priloženým softvérom môžete sledovať zozbierané dáta a to aj priamo počas hrania. Ak systém zaznamená napríklad vysokú srdcovú frekvenciu priloží k jej priebehu aj screenshoty z hry a vy tak pri neskoršom prezeraní môžete znovu prežiť tieto napínavé okamihy a sledovať, pri ktorých scénach v hre vám búšilo srdce. Zozbierané výsledky je tiež možné porovnať či zdieľať s inými ľuďmi.
 
 
Spoločnosť požaduje $100 000 aby mohla myšku NAOS QG začať masovo produkovať. Túto formu zbierania financií si spoločnosť vybrala preto, aby mohla sledovať spätnú väzbu prispievajúcich a mohla vyhodnotiť, či je o produkt vôbec záujem. Mionix už vyzbieral viac ako $30 000 a to do konca kampane zostáva viac ako 38 dní. Ak prispejete sumou $79 dostanete v júli 2015 jednu z prvých NAOS QG myšiek. Malo by ísť o výhodnú sumu nakoľko plánovaná predajná cena bude $129.
 
 
Komentáre (1)
passco
Ja by som uvítal myš, ktorá automaticky nastaví senzitivitu podla hráčových pohybov bez nutnosti trafania a skušania :D
Pridať nový komentár
TOPlist