Minuloročný iPhone 7 sa bude predávať lepšie ako nový iPhone 8, tvrdí analytik

, Autor: Ján Kurej

Apple na tohtoročnej konferencii predstavil iPhone 8/8 Plus a iPhone X. Osmičku začal predávať na niektorých trhoch už 22.septembra, na niektorých trochu neskoršie presnejšie 29.septembra. Najväčší ťahák v podobe revolučného iPhone X sa dostane do predaja v novembri, takže potencionálni zákazníci si budú musieť ešte počkať. Od zahájenie predaja iPhone 8 už prešla nejaká doba a preto analytické spoločnosti vytvárajú prvé prieskumy ako si v predaji vedie tento aktuálny model.

Analytik John Vinh zo spoločnosti KeyBanc Capital Markets vytvoril prieskum, z ktorého vyplýva, že minuloročný iPhone 7/7 Plus sa predával v Spojených štátoch a Velkej Británii rychlejšie ako tohtoročný iPhone 8/8 Plus.

Jeden z dôvodov je, že veľa zákazníkov ešte čaká na predaj iPhone X a preto predaj iPhone 8/8 Plus je pomalší ako to bolo minulý rok s iPhone 7/7 Plus. Ďalší dôvod je, že Apple zahájil zníženie cien na iPhone 7/7 Plus. Pre niektorých sú novinky, ktorými disponuje iPhone 8/8 Plus zanedbateľné a preto sa rozhodnú o kúpu minuloročného modelu, ktorý je beztak kvalitný a výborný smartfón.

Analytická spoločnosť KGI Securities vyhlásila, že predaje iPhone 8/8 Plus sú lepšie ako sa očakávalo. Dokonca to potvrdzujú aj zisky spoločnosti Foxconn. Telekomunikačná spoločnosť však uviedla, že zaznamenala o takmer milión menej upgradov na nový model ako tomu bolo v rovnakom období minulého roka.

Zdroj: HotHardware

Kľúčové slová
Apple, iPhone 7, iPhone 7 Plus, iPhone 8, iPhone 8 Plus, iPhone X
Po kliknutí na vybrané kľúčové slovo sa vám automaticky zobrazia všetky súvisiace články na pc.sk

Poslať nový komentár

TOPlist