Microsoft ukončuje predaj zariadení Huawei

Huawei čaká veľmi zlé obdobie. Obchodná vojna zo strany USA zasiahne firmu finančne veľmi hlboko. Stále viac firiem sa pridáva a banuje Huawei ako svojho obchodného partnera.

Medzi ďalšie americké firmy sa pridala spoločnosť Microsoft. Na svojom online obchode prestala zverejňovať a predávať Huawei Matebook X Pro. Potom, čo Google ukončil licencovanie Androidu spoločnosti, hoci došlo k dočasnej 90-dňovej dohode, ukončuje predaj čínskych zariadení ďalší gigant. Kamenné obchody v tejto chvíli budú dopredávať skladové zásoby.

Microsoft v tejto chvíli ani nepotvrdil ani vylúčil, či bude licencovať Windows aj naďalej. Dá sa ale predpokladať, že licencovanie bude ukončené aj v tomto smere.

Spoločnosť Huawei síce pracuje na náhradách ale od uvedenia vlastného operačného systému je ďaleko.

Nové informácie dokonca hovoria, že aj vlastné SoC Kirin budú zasiahnuté embargom, pretože využívajú technológie iných firiem.

Zdroj: techspot

Komentáre (4)
MBA

Aj je to tu,otazka casu ze huawei je smetie a nikdy by som si od nich nic nekupil ani telefon...

Minarovic Robert.

Kto vedel keď Telekom ponúkal mobily čo sa stane?Keď ho nemáš si múdry .Kreten.

Pavol

Zdravím. Zatiaľ som nepochopil či to zasiahne aj ľudí, ktorí už Huawei zariadenia majú

Jano

Myslím si, že je načase aby sa Huawei osamostatnil a vytvoril vlastný OS a rozšíril ho po svete, aby zase niekto kto sa zle vyspal, neriadil svetovú ekonomiku. A keď čína odbojkotuje Apple, potom sa budú diviť v amerike, že čo sa stalo...

Pridať nový komentár
TOPlist