Microsoft údajne zastavil vývoj Windows 10X

Spoločnosť Microsoft pravdepodobne zastavila vývoj odľahčenej verzie Windows 10X.

Americká technologická spoločnosť Microsoft mala pravdepodobne zastaviť vývoj pripravovaného odľahčeného operačného systému Windows 10X. Táto verzia systému Windows 10 mala byť zároveň odpoveďou na operačný systém ChromeOS, ktorý je vyvíjaný konkurenčnou spoločnosťou Google. Tak isto sa šepkalo, že malo ísť o optimalizovaný systém pre zariadenia s dvoma obrazovkami. Aktuálne je veľmi pravdepodobné, že tento operačný systém neuzrie svetlo sveta.

Microsoft má namiesto toho uvažovať o začlenení niektorých prvkov do samotného Windowsu desať. Medzi tieto prvky patrí napríklad: odľahčené používateľské prostredie alebo kontajnery pre aplikácie. Spoločnosť Microsoft sa doposiaľ nevyjadrila k týmto informáciám. Za spomínaným rozhodnutím má stáť vlažné prijatie systému medzi testermi, ktorým sa síce mali páčiť funkcie tohto operačného systému, ale nepáčila sa im práca so systémom a jeho prístupom k používaniu.

Samotný vývoj tohto systému mala ovplyvniť aj aktuálna pandémia vírusu Covid-19, vďaka čomu sa mal skomplikovať vývoj pripravovaného operačného systému. Predpokladalo sa, že Microsoft nakoniec predstaví tento systém spolu s predstavením zariadení Surface Neo a Surface Duo, pričom mal tento OS pomôcť nasmerovať technologického giganta novým smerom. To sa ale pravdepodobne už nestane, pretože nateraz zostáva hlavným systémom tejto spoločnosti stále Windows 10.

Zdroj: Engadget, TheVerge,

Pridať nový komentár
TOPlist