Microsoft testuje nové spôsoby prihlasovania do Windows 10

 
Vývojári v spoločnosti Microsoft neustále hľadajú nové možnosti, ako vylepšiť operačný systém Windows 10. Podľa najnovších správ pracujú na novej verzii aplikácie Authenticator.

Používateľ, ktorý na sociálnej sieti Twitter vystupuje pod menom WalkingCat, objavil aplikáciu „Phone Sign-in Beta“. Tá je beta verziou aplikácie Authenticator a vo svojom popise predstavuje víziu budúcnosti, kedy nebude nutné zadávať heslo na odomknutie počítača.
 
 
Aktualizovaná verzia aplikácie by mala byť schopná odomknúť počítač s operačným systémom Windows 10 pomocou Bluetooth technológie. Ako to celé bude fungovať? Nutná je prvotná synchronizácia aplikácie a počítača, ktorý má byť odomykaný. Po tomto kroku stačí používateľovi otvoriť aplikáciu, vybrať zo zoznamu uložených zariadení to, ktoré chce používať a jednoduchým kliknutím sa počítať odomkne.
 
Microsoft už dlhšiu dobu pracuje na rôznych možnostiach, ako sa prihlásiť do desktopovej verzie Windows 10 bez nutnosti zadávania hesla. Napríklad s využitím služby Windows Hello je možné prihlásiť sa do zariadenia pomocou odtlačkov prstov, alebo nasnímaním sietnice oka.
 
Najnovšia verzia aplikácie je momentálne vo fáze interného beta testovania, a predpokladá sa, že po vydaní bude dostupná len pre zariadenia s operačným systémom Windows 10 Mobile.
 
Zdroj: theverge
 
Komentáre (2)
XNXX
Na blbosti programátori WIN10 čas majú, ale aby okná vypadali graficky normálne na úrovni roku 2016 na tom nejako zapracovať nie a NIE !!!! Pritom by úplne stačilo nechať to tak ako je to vo WIN7.
Qubo456
správne !!! ešte viac aj zabugovaný ako čokoľvek iné ! ... mám Win7 aj Win10... 1) mne sa nedá ani len uspať počítač bez toho aby mi nevybehla modrá obrazovka s trápnym nápisom "ups, tak toto je nepríjemné" ! 2) Stále sa mi spúšťa kompresia disku, ktorú som vypol všade kde sa len dalo a vyťažuje mi disk na 99%, takže sa s PC ani nedá pracovať 3) vzhľad je ešte horší ako na Win95 ! Veľké HOVNO je tá Win10 a nie operačný systém !
Pridať nový komentár
TOPlist