Microsoft testoval další kontroverzný prvok vo Windows 10

Spoločnosť Microsoft ani po rokoch neprestáva s kontroverznými krokmi čo sa týka operačného systému Windows 10.

Tentokrát sa prúser týka zabudovaného internetového prehliadača Microsoft Edge, ktorý nahradil neslávne známy prehliadač Explorer. Je nutné uznať, že nový prehliadač Edge môže konkurovať aj prehliadačom akými sú Firefox, Opera, či Google Chrome, avšak stále mu chýbajú niektoré pokročilé funkcie na správu hesiel, lepšia podpora aplikácií tretích strán a podobne.

V poslednej testovacej verzii Windows 10 sa objavilo pop-up okno, ktoré informuje používateľa v prípade, že chce inštalovať jeden z alternatívnych prehliadačov o tom, že Edge je bezpečnejšie a rýchlejšie riešenie optimalizované pre Windows 10. Následne sa systém spýta, či chcete napriek tomu inštalovať iný prehliadač. Dole je tiež možnosť skryť oznamovanie o inštalovaní iných prehliadačov.

Výrobca stojaci za prehliadačom Firefox už stihol zareagovať na svojom Twitteri, kde si z toho robí srandu. Zaujímavosťou je, že Explorer si stále drží viac než 10% podiel, avšak Edge má sotva 4,3%. Dominuje Google Chrome s viac než 65%.

Zdroj: techspot

Komentáre (8)
Dunco2
Toto co je za clanok? O com?
Ján Kisty
Dobrý deň, ďakujem za upozornenie, Tweet nám po čase rozbije zdrojový kód stránky a nevidíte text. Odstránili sme Twitter.
Anonymný
tento clanok jo o com???
Ján Kisty
Dobrý deň, ďakujem za upozornenie, Tweet nám po čase rozbije zdrojový kód stránky a nevidíte text. Odstránili sme Twitter.
Anonymný
Je to ich OS, mozu tam dat warningy ake chcu a zakazat instalaciu coho chcu.
adam102
Az kym zas nedostanu miliardovu pokutu od EU.
roob
jasne ze nemozu. Moze ti v restauracii doniest casnik plesnive spagety, lebo ved to je jeho restauracia, tak si moze podavat co chce, ne? Za dalsie, MS je na poli OS monopol, ma ine pravidla ako cojaviem linux mint. Za dalsie zmyslom OS je spustat aplikacie, a nech sa tvorca OS nesere do toho ake ja aplikacie chcem spustat!
JK4
Vie niekto povedať, čo bude nasledovať po Windows 10, ktorý končí v roku 2025?
Pridať nový komentár
TOPlist