Microsoft sprístupnil Fall Creators Update pre Windows 10

Spoločnosť prináša v aktualizácii vylepšenia, ale aj nové funkcie, vďaka ktorým môžu byť používatelia produktívnejší. Zameranie je jasné, prím hrá rozšírená realita (VR) a tiež oblasť 3D.

Zatiaľ čo nové verzie operačného systému sú najprv testované beta testermi v programe Insider, tie sú neskôr uvoľňované aj pre bežných používateľov. Pozreli sme sa v skratke na to, čo prináša aktualizácia.

Inovovaná aplikácia Fotografie poskytuje možnosť výberu filtrov, textu, 3D efektov a čoskoro aj 3D objektov. Osobné príbehy a videoklipy už z pár fotografií sa budú dať skombinovať s hudbou, témami a strihmi. Na to, aby si mohli používatelia užiť VR a 3D potrebujú nové okuliare pre zmiešanú realitu, slúchadlá a kompatibilný počítač.

Pozorné okolo čitateľa si všimlo, že pribudla položka TELEFÓN a tiež HĽADANIE

Novinkou je možnosť umiestniť si najčastejšie používané kontakty priamo na hlavný panel ako ikonu a získať tak rýchly prístup k najčastejšie využívaným kontaktom. Poslať e-mail, kontaktovať ich cez Skype alebo IM, tak bude zas o niečo ľahšie.

Funkciu treba na začiatok nastaviť ...

S aktualizovaným prehliadačom MS Edge prichádza možnosť pracovať s knihami personalizovaným spôsobom. Používatelia môžu zvýrazňovať a farebne podčiarkovať, pridávať komentáre či kopírovať. Obľúbené stránky si pre uľahčenie prístupu môžu umiestniť na panel nástrojov a editovať ich URL.

Pokiaľ ide o ochranu pred ransomvérom, tak tú zabezpečí Windows Defender Exploit Guard, ktorý pomáha chrániť súbory pred neautorizovanými používateľmi. Podobných vylepšení sa dočkal aj antivírus a ďalšie technológie na ochranu zariadenia. Stále však platí zásada, neklikajte na neznáme odkazy, neotvárajte prílohy od neznámych príjemcov a buďte obozretní. To je základné pravidlo, ktoré by mali dodržiavať tak laici, ako aj profíci.

Nové funkcie sú k dispozícii po rozkliknutí možnosti ZOBRAZIŤ PODROBNOSTI VO WINDOWS DEFENDERI

Novinkou je Microsoft Launcher. Je to nástroj na prepojenie PC s telefónom. Vďaka ich spárovaniu bude možné plynule pokračovať v práci na veľkom monitore tam, kde používateľ skončil (či už na iPhone, alebo telefóne s OS Androidom) bez ohľadu na to, či ide o fotografiu alebo dokument.

Azda poslednou výraznejšou zmenou je aj cloudové úložisko OneDrive. Používatelia môžu k súborom pristupovať rovnako ako k ďalším dokumentom na počítači bez toho, aby zaberali priestor na disku. Platí teda, že v prípade normálneho otvorenia sa neuložia do počítača a nezaberajú miesto. Stiahnu sa totiž iba v prípade, keď používateľ na dokumenty klikne dvakrát, pričom rovnako ľahko ich zasa uložia online.

Hľadanie a história spolu s nastavením

Zdroj: vlastné, TS

Pridať nový komentár
TOPlist