Microsoft si v novej reklame robí srandu z Touch Baru na MacBookoch

Spoločnosť Microsoft má už asi plné zuby rečí o tom, aké dobré sú MacBooky s novými SoC M1 čipmi. V najnovšej reklame si z MacBookov robí srandu, čím tiež propaguje svoje zariadenie Surface Pro 7.

Reklama začína tým, že chlapec hovorí o pôsobivej 12,3-palcovej dotykovej obrazovke notebooku Surface Pro 7, ktorá podporuje voliteľné pero Surface Pen na písanie a kreslenie na displej. Potom upriami svoju pozornosť na MacBook Pro, ktorý samozrejme dotykovú obrazovku neobsahuje. Spoločnosť Apple sa už dlho vyhýba tomu, aby pridala na svoje notebooky dotykovú obrazovku, pretože okrem iných dôvodov má pocit, že ergonómia notebookov nepodporuje pridanie tejto funkcie. MacBook Pro však namiesto toho obsahuje Touch Bar, ktorý je v reklame zosmiešnený. „Mac mi dal túto malú lištu, ale prečo mi nemôžu dať celú dotykovú obrazovku," pýta sa vo videu chlapec. Podľa najnovších správ však Apple plánuje od Touch Baru upustiť.

V reklame chlapec ďalej hovorí, že Surface Pro 7 je „oveľa lepšie herné zariadenie“, čo je vzhľadom na dostupné procesory Core 10. generácie s integrovanou grafikou dosť kuriózne tvrdenie, a to aj napriek najnovšej grafike Iris Xe 12. generácie od Intelu. Samozrejme, MacBook Pro nie je zrovna herné zariadenie, avšak procesor Apple M1 ponúka celkovo lepší výkon.

Reklama je zvláštna hlavne kvôli tomu, že Microsoft porovnáva MacBook Pro s radou Surface, pravdepodobne kvôli dostupnosti desktopovej verzie operačného systému na oboch zariadeniach. MacBook Pro by totiž bol viac porovnateľným zariadením s radou Surface Book a Surface Pro s iPadom Pro. iPad Pro podporuje dotykový vstup, odnímateľnú klávesnicu a tiež aj voliteľné dotykové pero (Apple Pencil), na ktoré sa spoločnosť Microsoft odkazuje v reklame.

Pokiaľ ide o zariadenia porovnávané vo videu, Surface Pro 7 má oproti MacBooku Pro zjavnú cenovú výhodu, pretože najlacnejšia verzia bez klávesnice a so 4GB RAM sa u nás pohybuje v cene okolo 860 eur (8GB verzia okolo 970 eur), zatiaľ čo najlacnejší 13-palcový MacBook Pro (základný model) s M1 čipom sa pohybuje okolo 1380 eur. Cena MacBooku Air s M1 čipom, ktorý je do veľkej miery podobný, má cenu okolo 1070 eur, zatiaľ čo nový iPad Pro okolo 800 eur za 11-palcový model (990 eur za 12.9-palcový model). [Ceny sú uvádzané približné podľa najlacnejšej ponuky na portáli Heureka v čase písania tohto článku.]

 

Zdroje: YouTube, Heureka

Komentáre (2)
clovek

Hmm.. no ja v tej reklame nevidim nic co by zosmiesnovalo MacBooky.
Dokonca ani sarkazmus alebo vysmechy tam niesu.
Neviem preco potom moderatoy pisu o srande a vysmechu ked tam ziadna znamka nieje a ani len usmev ten chlapec neprejavil !

René

Súhlasím, a skôr by som povedal známe pravidlo: aj zlá reklama je reklama :D

Pridať nový komentár
TOPlist