Microsoft potvrdil ukončenie vlastného vykresľovacieho jadra pre prehliadač Edge

Pred pár dňami, sme písali, že Microsoft pravdepodobne ukončí vývoj vykresľovacieho jadra pre prehliadač Edge a prejde na vykresľovacie jadro Chromium, ktoré používa pre svoj prehliadač napríklad Google.

Dnes je to isté. Potvrdil to Microsoft na svojom blogu. Čo to znamená? Edge ako prehliadač nekončí, ale bude postavený na novom vykresľovacom jadre - Chromium. Toto jadro využívajú napríklad prehliadače Chrome a Opera. 

Veľa ľudí si myslí, že projekt Chromium je čisto záležitosť spoločnosti Google, ale nie je to tak. Ide o open source projekt, do ktorého prispieva viacero spoločností (vrátane Googlu) a jednou z nich je aj Microsoft. To bol zrejme aj jeden z dôvodov, prečo sa Microsft rozhodol pre použitie tohoto jadra.

Ako bude teda nový Edge vyzerať? To sa neháme prekvapiť, keď ho Microft nasadí do svojeho systému pravdepodobne v rámci veľkého jarného updatu. Samotné internetové stránky a možnosti, ktoré nový Edge ponúkne, by mali byť rovnaké ako má prehľiadač Chrome alebo Opera. Microsoft touto zmenou očakáva rozšírenie prehliadača Edge. Či tomu tak ale aj v skutočnosti bude, si musíme ešte počkať.

Zdroj: Microsoft

Pridať nový komentár
TOPlist