Microsoft oznámil Office 2021 a Office LTSC pre Windows a MacOS

Spoločnosť Microsoft oznámila uvedenie balíka Office 2021 a jeho LTSC verzie. Obe verzie by mali prísť ešte tento rok pre operačné systémy Windows a MacOS.

Technologický gigant Microsoft ohlásil dve nové verzie balíka Office, Microsoft Office 2021 pre bežných spotrebiteľov a Microsoft Office Long Term Servicing Channel (LTSC) pre komerčných zákazníkov. Microsoft Office LTSC bude v preview verzii k dispozícii už v apríli. Spoločnosť Microsoft uviedla, že Office 2021 pre osoby a malé firmy vyjde neskôr v tomto roku.

Office LTSC je navrhnutý pre špecifické situácie, ktoré zahŕňajú „regulované zariadenia, ktoré nemôžu roky prijímať aktualizácie funkcií, zariadenia na riadenie procesov vo výrobných halách, ktoré nie sú pripojené k internetu a špeciálne systémy, ktoré musia zostať uzamknuté v čase a vyžadujú dlhodobý servisný kanál.“ Je určený pre klientov, ktorí chcú využívať kancelárske riešenia bez prístupu do cloudu.

Bez prístupu do cloudu nebude mať Office LTSC rovnaké funkcie ako aplikácie Microsoft 365. Na základe minulých vydaní budú funkcie balíka Office LTSC obsahovať „vylepšenia prístupnosti, možnosti ako Dynamic Arrays a XLOOKUP v Exceli, podporu tmavého režimu vo viacerých aplikáciách a vylepšenia výkonu v aplikáciách Word, Excel, Outlook a PowerPoint“.

Na Office LTSC a Windows 10 LTSC sa bude naďalej vzťahovať politika Fixed Lifecycle Policy s podporou po dobu piatich rokov, Office 2021 bude mať tiež podporu päť rokov. Cena balíkov Office Professional Plus, Office Standard a cena jednotlivých aplikácií bude zvýšená o 10%. Microsoft však neplánuje meniť cenu balíka Office 2021 pre osoby a malé firmy.

Spoločnosť Microsoft tiež spomenula, že ďalšia verzia balíka Office nebude dodávaná s aplikáciou Skype for Business, ale namiesto toho bude v balíku aplikácia Microsoft Teams. Aplikácia Skype for Business bude však naďalej k dispozícii na stiahnutie prostredníctvom webu Microsoft Download Center. Office 2021 bude tiež dodávaný aj s aplikáciou OneNote.


Prečítajte si tiež: Tmavý režim programu Microsoft Word bude ešte tmavší


 

Zdroje: Microsoft 365 Blog

Pridať nový komentár
TOPlist