Microsoft odhalil nový ŠTART pre Windows 10

Microsoft zrejme neúmyselne odhalil nové – prepracované Štart menu v internej pracovnej verzii Windows 10. Na prvý pohľad je príšerné, aj keď sa môže jednať len koncept.

Interná verzia Windows 10 sa dostala na povrch a odhalila úplne nový Štart. Na prvý pohľad síce prišiel o dlaždice, ale vyzerá celkom čudne. Ide o verziu systému 18947, ktorá je zatiaľ dostupná len pre 32-bitové systémy. Ako som už naznačil, zmizli dlaždice a nahradili ich veľké jednofarebné ikony.

Na miesto najpoužívanejších aplikácií sa dostala položka navrhované aplikácie. V tabletovom móde vidíme, že Štart aj naďalej podporuje prehľadnosť. Nové sú aj ikony.

Dá sa predpokladať, že vo finále nejaké zmeny prejdú aj Štartom, uvidíme, či až tak výrazné ako sa zdá na prvý pohľad alebo Microsoft len testuje jeden z mnohých konceptov. Nová verzia systému vyjde zrejme na konci roka.

Zdroj: techspot

Komentáre (5)
Mário

Cely Microsoft je už nejako za opicami. Som alergický ked tam mám riešit problém. WIndows 7 bol ešte super a používal som ho rád. Teraz už ked môžem, obchádzam a jedine Mac Os a rôzne verzie Linuxu

OMEN

Posledný - a jediný dobrý - bol Windows 2K. Dovtedy sa Mrkvosoft 20 rokov učil programovať, takže to, čo potil, boli nestabilné alfa verzie a tak W2K bol prvý stabilný. Potom sa zmenil na dojnú kravu a policajtam, ktorý sa už nesnažil užívateľom pomáhať, ale ich kontrolovať a obmedzovať - v aktuálnej verzii hlavne špehovať. A hlavne sa zmenil z produktu na službu (čo si však právnici nejako nevšimli) a osobný počítač sa snaží degradovať na terminál ústredného svetového výpočtového strediska - ale tu dostal na frak od pobočky Pentagonu pod legendou "Gúgl" a pobočky CIA/FBI/NSA pod legendou "Fasbúk"
Je načase "Go off-line ..."

Ferdo

No vidím že tebe to to off line už celkom ide .....toto tu asi píše tvoj pes cez tvoju IP

Mario

To je iný odpad. Prešiel som na MacOS po 6 rokov Windowsu a nemenil by som.

Ferdo

Neúmyselne ? Myslím, že skôr úmyselne aby sa dozvedel ako to budú ľudia komentovať a podľa toho sa rozhodnú, marketingový ťah skôr....a ako viem nik to nepochopil za tie roky čo to na ľuďoch skúšajú !

Pridať nový komentár
TOPlist