Microsoft na jar prinesie svoju hernú službu xCloud na iOS a Windows zariadenia

Microsoft ohlásil približný dátum spustenia svojej hernej služby xCloud pre zariadenia s operačným systémom iOS a Windows. Microsoft xCloud bude pre tieto zariadenia k dispozícii na jar 2021.

Microsoft xCloud bude k dispozícii v rámci predplatného Xbox Game Pass Ultimate za 12.99€ mesačne. Na počítačoch so systémom Windows bude xCloud k dispozícii prostredníctvom aplikácie Xbox a zároveň aj prostredníctvom prehliadača. Používatelia zariadení iPhone a iPad budú mať prístup k cloudovej hernej službe iba prostredníctvom mobilného webového prehliadača.

Spustenie cloudovej hernej služby spoločnosti Microsoft pre iOS bolo pôvodne naplánované v rovnaký deň, ako bola spustená beta verzia pre Android. Apple však zakázal spoločnostiam Microsoft a Google prevádzkovať ich cloudové herné služby s tým, že je to v rozpore s pravidlami Apple obchodu App Store. Inštalácia aplikácií z App Store je zároveň jedinou legálnou možnosťou získavania aplikácií pre iOS zariadenia (ak nerátame riešenie pre interné firemné aplikácie prostredníctvom programu Apple Developer Enterprise Program). Spoločnosť Microsoft sa teda rozhodla svoju službu xCloud pre používateľov iOS zariadení prevádzkovať prostredníctvom mobilného webového prehliadača. Rovnaký prístup zaujali pre svoje cloudové herné platformy spoločnosti Google a NVIDIA.

Spoločnosť Microsoft plánuje prostredníctvom služby Xbox Pass Ultimate rozšíriť svoju cloudovú hernú službu do ďalších krajín, ktorými sú Austrália, Brazília, Japonsko a Mexiko. V súčasnosti je služba k dispozícii v 22 krajinách sveta (Anglicko, Belgicko, Česká republika, Dánsko, Fínsko, Francúzsko, Holandsko, Írsko, Južná Kórea, Kanada, Maďarsko, Nemecko, Nórsko, Poľsko, Portugalsko, Rakúsko, Slovensko, Španielsko, Švajčiarsko, Švédsko, Taliansko a USA).

 

Zdroje: Xbox Wire, Xbox, Xbox, Apple Developer

Pridať nový komentár
TOPlist