Microsoft je opäť hodnotnejší než Google

, Autor: Ján Kisty

Google s Apple najväčší? Možno v prípade hodnoty značky. Microsoft je ale v závese.

Nový CEO spoločnosti Microsoft Satya Nadella odhadol správny smer a za posledné 4 roky rapídne vytiahol značku. Zrušil stratové divízie, akým bola mobilná divízia prebratá po spoločnosti NOKIA a zameral sa na služby ako je Microsoft Azure, čo je firemný cloud. Microsoft tak posledné roky rapídne rastie. Podarilo sa mu dokonca predbehnúť spoločnosť Google.

Najdrahšia značka sveta (z hľadiska kapitalizácie) je stále Apple, nasledovaný Amazonom. Microsoft si upevnil tretiu pozíciu a Google, resp. spoločnosť Alphabet sa prepadla na 4. miesto. Trhová kapitalizácia spoločnosti Microsoft presiahla 749 miliárd dolárov. Google má hodnotu 739 miliárd dolárov. Nasleduje Facebook. Bude hlavne zaujímavé sledovať ako sa prepadnú spoločnosti dotknuté GDPR, akým je práve Google či Facebook.

Zdroj: CNBC

 

Kľúčové slová
Microsoft
Po kliknutí na vybrané kľúčové slovo sa vám automaticky zobrazia všetky súvisiace články na pc.sk

Re: Microsoft je opäť hodnotnejší než Google

Ak má mrkvosoft - ktorý sklamal v čom len mohol - vyššiu trhovú kapitalizáciu, tak buď sa jedná o primitívne zmanipulované dáta (ako sme voľakedy zažili u Enronu, či Parmalatu), alebo ľudstvo tak osprostelo, že si zaslúži vyhynúť (a nebude na to potrebovať ani žiadnu prírodnú katastrofu)

Poslať nový komentár

TOPlist