Microsoft Edge bude podporovať rozšírenia prehliadača Chrome

Po nedávnom oficiálnom potvrdení zo strany Microsoftu, že prehliadač Edge prejde na vykresľovacie jadro Chromium, prichádzajú na svetlo sveta ďalšie podrobnosti. 

Pozornosti neunikli rozšírenia, ktoré Edge podporuje len od marca 2016. Tie sú distribuované cez Microsoft Store a do dnešného dňa ich je niečo vyše 200. Medzi nimi nechýbajú populárni správcovia hesiel, blokovače reklám či rôzne hry. Oproti Chrome Web Store, ktorý ponúka tisíce rozšírení, je to však zanedbateľné číslo.

 

 

Vďaka použitiu jadra Chromium bude Edge podporovať rozšírenia konkurenčného Chrome, čo potvrdil cez príspevok na Reddite Kyle Alden, projektový manažér pre Edge. Prehliadač Edge tak zmaže značný hendikep, ktorý mal oproti svojmu konkurentovi a získa tak množstvo rozšírení, ktoré vznikli vďaka veľkej popularite a rozšíreniu prehliadača Chrome.

Kyle Alden tiež uistil vývojárov UWP aplikácii kompatibilných s EdgeHTML, že neprestanú len tak zo dňa na deň fungovať, ale budú naďalej využívať pôvodné vykresľovacie jadro.

 

Zdroj: TechRadar, Wikipedia

Pridať nový komentár
TOPlist