EN

Microsoft chce obnoviť cestovanie do práce...VIRTUÁLNE

Práca z domu je pre niektorých z nás jedna z najväčších zmien oproti životu pred pandémiou. Microsoft si však myslí, že cestovanie do práce má svoje výhody. Preto chce čas na toto cestovanie zachovať prostredníctvom aplikácie Microsoft Teams.

Microsoft umožní v aplikácii Microsoft Teams používateľom naplánovať „virtuálne dochádzanie“ do práce. Po spustení tejto funkcie budú používatelia požiadaní, aby si stanovili denné ciele a úlohy. Po skončení dňa sa funkcia spýta, ktoré úlohy boli splnené, a nedokončené úlohy presunie na ďalší deň. Táto funkcia sa tiež ráno a večer spýta používateľov ako sa cítia. Hlavnou myšlienkou je, že dochádzanie pomáha pracovníkom určiť a vnímať začiatok a koniec ich pracovného dňa a dáva im priestor na to, aby premýšľali o živote mimo práce.

Spoločnosť Microsoft tiež uzavrela partnerstvo so spoločnosťou Headspace, aby umožnila zamestnancom naplánovať si meditačné sedenia. „Meditáciu si môžete naplánovať buď ako súčasť svojho virtuálneho dochádzania alebo ako súčasť prestávky na zachovanie pozornosti počas celého dňa,“ uviedol na tlačovom brífingu viceprezident spoločnosti Microsoft 365 Jared Spataro. Spoločnosť Microsoft zistila, že meditácia pred dlhým pracovným dňom znižuje stres a tiež mieru vyhorenia.

Táto funkcia je zatiaľ len vo vývoji a do aplikácie Microsoft Teams sa dostane pravdepodobne až niekedy v budúcom roku.

 

Zdroje: Fortune, Inc., The Wall Street Journal, Engadget

Pridať nový komentár
TOPlist