Micron varuje pred zvyšovaním cien

Spoločnosť Micron varuje pred zdražovaním. Môže za to nedostatok DRAM modulov.

Spoločnosť Micron je známa hlavne výrobou pamäťových modulov RAM pod značkami Crucial a Ballistix Gaming, no popri tom vyrába ešte flashdisky a pamäťové karty pod značkou Lexar. Nedávno sa riaditeľ spoločnosti vyjadril v rámci video-konferencie, že veľmi pravdepodobne môže prísť k zvyšovaniu cien vďaka nedostatku DRAM modulov. Za tento nedostatok môže hlavne zvýšený dopyt po RAM moduloch, než ako spoločnosť dokáže v súčasnosti vyrobiť. Podľa riaditeľa spoločnosti je veľmi pravdepodobné, že kríza tohto nedostatku sa bude ešte viacej prehlbovať.

Pred možným zvyšovaním cien nevaruje len spoločnosť Micron, pretože medzi prvými spoločnosťami varujúcimi pred zdražovaním v rámci prebiehajúcej krízy je aj spoločnosť Xiaomi. Pre zmenu, spoločnosť Foxconn varuje pred pravdepodobným ohrozením výroby vďaka chýbajúcim komponentom. V ohrození sú aj automobilové spoločnosti, ktorým narušuje výrobu taktiež nedostatok procesorov, takže sú výrobcovia automobilov nútení zastaviť výrobu.

Pozitívnu správu priniesla taiwanská spoločnosť TSMC, ktorá chce do troch rokov zvýšiť produkciu procesorov a iných komponentov. Bohužiaľ, aj v tom je jedno ALE! Výrobu môžu ohroziť extrémne suchá, ktoré postihli minulý rok Taiwan. Nedávno ohlásila spoločnosť Intel tiež investíciu do rozšírenia výroby, čím chce pokryť dopyt.

Zdroj: Techspot, Wikipedia,

Pridať nový komentár
TOPlist