Mi Talk - konkurencia pre Clubhouse?

Mi Talk - konkurencia pre Clubhouse v podaní Xiaomi.

Spoločnosť Xiaomi chce vytvoriť zo svojej platformy Mi Talk, konkurenciu pre aktuálne najviac rastúcu sociálnu sieť Clubhouse. Ide o vcelku zaujímavý krok spomínanej čínskej spoločnosti, nakoľko približne pred týždňom ukončila svoju komunikačnú službu a znova ju kriesi. Zo služby sa má stať hlasový čet, ktorý má byť zameraný hlavne na profesionálov. Ak ste náhodou mali účet v pôvodnej službe Mi Talk, bohužiaľ s ním sa neprihlásite a musíte si vytvoriť nový účet. Ako Clubhouse, aj Xiaomi Mi Talk bude na pozvánky, ale len v rámci uzavretého testovania služby, neskôr má byť registrácia voľná.

Verzie pre operačný systém Android a iOS sú už pripravené, no aktuálne sú ale dostupné len v čínskom obchode s aplikáciami. Bohužiaľ, ak sa aj dostanete k pozvánke, aj tak ste zatiaľ bez šance na používanie aplikácie, pretože musíte byť navyše zamestnancom spoločnosti Xiaomi. Kedy bude aplikácia fungovať globálne, zatiaľ nie je známe, ale ak chce Xiaomi naskočiť na rozbehnutý vlak, musí sa poponáhľať. To, či bude služba konkurencieschopná, ukáže až čas.

Zaujímavé je, že v deň skončenia pôvodnej služby, generálny riaditeľ spoločnosti - Lei Jun, spustil diskusiu na čínskej sociálnej sieti Weibo, ktorú si prečítalo 140 miliónov ľudí a diskusie sa zúčastnilo 130 miliónov ľudí. Riaditeľ v diskusii spomenul, že novú sociálnu sieť by spoločnosť chcela spustiť v priebehu tohto roka.

Zdroj: Gizchina,

Pridať nový komentár
TOPlist