Meníme metodiku testovania chladičov

Po dlhšom čase sa opäť vraciame k detailnejšiemu testovaniu chladičov. Klasickú skrinku meníme za bench table Dimastech, do zostavy pridávame regulátor otáčok Lamptron FC5 a hlukomer.


Pri novom testovaní budeme cez regulátor meniť otáčky od najnižších po najvyššie v rozsahu 100-200RPM (podľa celkových otáčok ventilátora/ventilátorov). Hlukomerom zaznamenáme otáčky od ktorých sú ventilátory hlučnejšie ako samotné okolie. Porovnanie voči ostatným chladičom ostáva - do porovnania dáme opäť najnižšie, najvyššie otáčky a samozrejme aj tie zo spektra tých nižších - predpokladáme, že tí čo chodia k nám preferujú tiché zostavy, takže tieto hodnoty budú pre vás podstatnejšie.
V zostave na staršej platforme Z170 bude osadený procesor Intel i5-7600K engineering sample, ktorý ide podľa prvotných testov pretaktovať na 5000Mhz a doska Asus Z170 Pro Gaming. Procesor sa pokúsime dostať samozrejme na čo najvyšší stabilný takt.


Prvým chladičom, ktorý si prejde novým testom bude Zalman CNPS20X, na porovnanie pribudnú Noctua NH-D15 a Noctua NH-U12S.
Za podporu sa vopred chceme poďakovať firmám Dimastech, Asus, Noctua, Lamptron, Intel a samozrejme všetkým výrobcom chladičov, ktorí nám zašlú chladič na test 😊
 

TOPlist