MediaTek predstavil Kompanio 1300T - čipset pre tablety a počítače

MediaTek rozširuje svoje portfólio a predstavil svoj nový čipset pre tablety a počítače.

Taiwanská spoločnosť MediaTek nedávno ohlásila vylepšený čipset - Kompanio 1300T, ktorý je určený pre počítače a tablety, pričom má ísť o upgrade minuloročného modelu Kompanio 1200. Tento čipset má byť zároveň podobný čipovej sade Dimensity 1200. Novinka je vyrobená 6nm technologickým procesom, kde sa o výrobu stará aj v tomto prípade spoločnosť TSMC. MediaTek Kompanio 1300T pozostáva z ôsmych jadier, kde 4 výkonnostné jadrá sú Cortex-A78 a následné 4 úsporné jadrá sú Cortex-A55. Hlavný rozdiel oproti minuloročnému modelu je v grafickom procesore Mali-G77 MC5, ktorý má deväť jadier.

Novinka je zároveň vybavená integrovaným 5G modemom. Ten poteší podporou oboch SIM kariet a agregáciou dvoch kanálových nosičov. Vďaka tomu by ste nemali postrehnúť prípadné problémy na cestách. Zaujímavou funkciou čipsetu Kompanio 1300T je aj podpora dvoch FullHD monitorov, čím je priamo predurčený na použitie v tabletoch, notebookoch a počítačoch, prípade použitia len jedného displeja. Výrobca udáva podporu displejov s 2K rozlíšením a 120 Hz obnovovacou frekvenciou a HDR10+.

Čipset bude zvládať fotoaparáty s rozlíšením 108 Mpix, zároveň má dokázať nahrávať videá v 4K rozlíšení pri 60 fps. Samozrejmá je aj podpora štandardu Wi-Fi 6 a Bluetooth 5.2. Novinka má byť predstavená počas najbližších mesiacov, a zároveň sa už objavujú prvé informácie o jeho nasadení, kde prvým tabletom s týmto čipsetom má byť Honor V7 Pro.

Zdroj: GSMArena,

Pridať nový komentár
TOPlist