EN

Mechanická klávesnica ukrývajúca počítač s Androidom

 
Na klávesnici s mechanickými spínačmi by nebolo nič zvláštne. Taká, ktorá v sebe ukrýva kompletný počítač je však už menej tradičná.

Klávesnica či vlastne počítač sa volá oneBoard PRO+ a na svedomí ju má čínsky výrobca Acooo. Ak vám zariadenie na obrázkoch vzdialene pripomína ZX Spectrum či Commodore 64, nie ste ďaleko od pravdy. Samozrejme, dizajn zapadá viac do súčasných moderných trendov a vo vnútri netiká procesor s frekvenciou pár MHz.
 
 
Princíp je však v podstate rovnaký a pod klávesnicou s mechanickými spínačmi Cherry MX Black sa nachádza Rockchip RK3288 so štvoricou ARM Cortex-A17 jadier na frekvencii 1,8GHz. Grafickou častou je Mali-T764 a klávesnicu/počítač si cez HDMI môžete pripojiť k monitoru či televízii. Celá SoC je navyše umiestnená na samostatnom odnímateľnom module,  ktorý by sa tak po čase mal dať vymeniť za výkonnejší model.
 
 
To však samozrejme nie je všetko a výbavu dopĺňajú 2GB RAM a 16GB vstaveného úložiska. V prípade potreby je ho možné rozšíriť o ďalších 32GB cez pamäťové karty. Pre komunikáciu poslúži Bluetooth 4.0 alebo Wi-Fi 802.11ac. Z konektorov okrem HDMI nechýba ani DVI, niekoľko USB portov či výstup pre slúchadlá.
 
 
Predinštalovaným operačným systémom je Android 4.4 KitKat. Ak vám však ten nevyhovuje, môžete jednoducho klávesnicu odmontovať a cez USB ju pripojiť k ľubovoľnému počítaču. Ak vás oneBoard PRO+ zaujal môže byť váš už za $299.
 
Zdroj: techreport
 
Komentáre (4)
spirit709
dalši z rodiny topinkovačov
Kokotkooo
Dnes uz taketo blbosti sotva niekoho nadchnu:(
jozko
Noa ze mam android v klavesnici ani vediet nemusim, bezny lama si to ani nevsimne.
etpozemstan
Úplne som z toho v (Y), ako keby prvý na svete nebol počítač ZX SINCLAIR SPECTRUM. Je tomu už 30 rokov čo bol uvedený na trhu, na tom sme sa učili základy basicu :) Takže nič nové, povedal by som že na dnešnú technológiu je to už zbytočne hrubé. 1. počítač by mal byť o polovicu tenší 2. klávesnica sklápacia na polovicu 3. spod klávesnici mala byť vysúvacia ultra LCD obrazovka 4. vstavaný premietač na stenu TAKTO SI PREDSTAVUJEM POKROK V DOBE v ktorej sú tieto veci bežné
Pridať nový komentár
TOPlist