Máte APU Ryzen? AMD vám pošle ďalší procesor úplne zadarmo!

, Autor: Ján Kisty

Chcete nový AMD Ryzen s integrovanou grafickou kartou ale máte obavy, že ho nerozbehnete? Nevadí, AMD má riešenie. Pošle vám podporovaný procesor!

AMD uvádza na trh nové APU Ryzen 5 a 3 s označením 2400G a 2200G. Tieto procesory sú kompatibilné so súčasnými doskami X370 a B350, avšak musíte mať nainštalovaný posledný BIOS, ktorý pridáva podporu aj pre tieto procesory radu 2000. A to je problém. Dosky sa bez uvedeného BIOSu s novými procesormi nerozbehnú vôbec.

AMD má pre vás riešenie. Jednoducho vám zašle “boot kit”, teda procesor AMD A6-9500, teda keď si o neho požiadate na stránke podpory. A údajne, úplne zadarmo … Ktovie, môžete to skúsiť :).

O procesor si môžete zažiadať tu: https://support.amd.com/en-us/warranty/rma s popisom: “boot kit required”. Podľa niektorých zdrojov je procesor len zapožičaný a je nutné ho vrátiť. 

Zdroj: AMD, techspot

 

Kľúčové slová
AMD
Po kliknutí na vybrané kľúčové slovo sa vám automaticky zobrazia všetky súvisiace články na pc.sk

Re: Máte APU Ryzen? AMD Vám pošle ďalší procesor úplne zadarmo!

boze jaky bulvarny nadpis ... a ten procak asi bude nutne aj vratit nie? a balit balik dakde do ameriky no super vec na jeden cely vecer ...

clanok a diskusia tu: https://goo.gl/7jA9Fk

Dobrý deň,

nikde to nebolo uvedené, možno DIIT čerpal z iného zdroja.

Dobrý deň,

nikde to nebolo uvedené, možno DIIT čerpal z iného zdroja.

"Dosky sa bez uvedeného BIOSu na nových procesoroch nerozbehnú vôbec."

Nie naopak--?

Veru nie :)... Doska sa Vám s novým procesorom ani nehne

Ten procesor AMD len zapozicia, je ho nutne potom vratit. Ide len o to, aby si mohli ludia fleshnut bios. Ale to uz asi viete. Autor by si mal revidovat zdroje svojich informacii. Asi nebudu najlepsie. A rovnako by som nebol moc rad keby ze sa mi doska "rozbehne"... uz som videl hocico, ale "behat" dosky este nie.

Osobná skúsenosť: zažiadal som o boot kit. Došla odpoveď, kde písali, že mám doložiť komunikáciu s výrobcom dosky/servisom ohľadom update BIOSu. Samozrejme výrobca si dáva na čas a už 4. deň nekomunikuje. Ďalej AMD žiada foto CPU s viditeľným S/N a sken faktúry, kde je CPU. Uvidím, či to schvália.

Poslať nový komentár

TOPlist