EN

MasterCard prináša platby pomocou selfie do Európy

 
MasterCard verí v budúcnosť, kedy budeme verifikovať online platby pomocou selfie. Túto novinku si môžu vyskúšať už aj obyvatelia Európy.

Predstavovali ste si niekedy, že overenie online platieb budete uskutočňovať pomocou zosnímania vlastnej tváre mobilným zariadením? Zdá sa že predstavitelia kartovej spoločnosti MasterCard áno. Tí si nielenže vedeli predstaviť takúto budúcnosť, ale začali aj hneď konať. A dnes môžeme povedať, že služba „Identity Check Mobile“, voľne preložená ako selfie platby, prichádza do niekoľkých európskych krajín.
 
Spoločnosť MasterCard sa rozhodla prvotne spustiť službu v dvanástich krajinách starého kontinentu. Medzi vyvolených sa dostali Česká Republika, Maďarsko, Rakúsko, Belgicko, Dánsko, Fínsko, Nemecko, Holandsko, Nórsko, Španielsko, Švédsko a Veľká Británia. Služba Identity Check Mobile bola v priebehu tohto roku testovaná v USA, Kanade a Holandsku, kde zaznamenala veľký úspech a MasterCard chce mať technológiu od budúceho roku k dispozícii po celom svete.

Technológia využíva miesto dlhých hesiel verifikovanie používateľa pomocou odtlačkov prstov alebo pomocou selfie. Používateľ si jednoducho stiahne aplikáciu do svojho zariadenia, odfotí sa, a služba vytvorí digitalizovanú mapu jeho tváre. Tá je následne uložená na serveroch spoločnosti MasterCard, a slúži ako referenčný bod pri akejkoľvek budúcej online transakcii. Samozrejme, niekto by si mohol vytlačiť fotografiu používateľa a využiť ju na vykonanie platby. Aby sa predišlo takémuto zneužitiu, aplikácia vyžaduje žmurknutie očí pred dokončením transakcie. 
 
MasterCard chce takýmto spôsobom výrazne zrýchliť proces online platby a zároveň zlepšiť jej bezpečnosť. Uvidíme, ako sa takýto druh platby uchytí v reálnom svete.
 
Zdroj: engadget
 
Komentáre (1)
Cpavok
hlavne bezpečne.. https://www.youtube.com/watch?v=zYxphDK6s3I
Pridať nový komentár
TOPlist