EN

Magisk Root má nový modul, ako obísť SafetyNet

Pre zariadenia s odomknutým bootloaderom sa črtá nádej v podobe nového modulu pre Magisk Root.

Zo SafetyNet sa stalo v poslednej dobe bojové pole medzi spoločnosťou Google a moddingovou komunitou, kedy Google každou novou verziou operačného systému Android komplikuje obchádzanie tohto zabezpečenia. Hlavný problém vzniká totiž zložitejšou certifikáciou podporovaného hardvéru, čo komplikuje komunite skryť overovanie integrity bootovacieho obrazu a následné skrytie práv superužívateľa - Root. Problém sa prehlbuje hlavne na novších zariadeniach s operačným systémom Android.

Doteraz na starších smartfónoch s upraveným OS Android stačil modul MagiskHide Props Config pre obídenie základného overenia profilu CTS a jeho následné overenie. Modul tak dokázal skryť pred GMS (Google Mobile Services) informáciu, že smartfón je odomknutý, čo sa mohlo hodiť, nakoľko niektoré aplikácie s rootom nespustíte alebo ich nebudete mať plne funkčné. To sa často stáva aj s aplikáciou Google Pay. Po novom Google Play Services začínajú overovať profil CTS na hardvérovej úrovni. Takže, aj keď SafetyNet overovanie bude hlásiť, že je všetko v poriadku, tak sa vynútené hardvérové overenie kvôli overeniu integrity skončí zlyhaním.

Tento problém má vyriešiť modul Universal SafetyNet Fix Magisk, ktorý vytvoril člen XDA komunity kdrag0n, ktorý využíva výhody oportunistického charakteru rutiny hardvérového overovania. Toto riešenie je dostupné v alternatívnom operačnom systéme postavenom Android s názvom ProtonAOSP ROM, za ktorým stojí autor modulu. Je tak možné obísť overenie SafetyNet aj bez Magisk rootu. Samozrejme, modul bude dostupný aj formou inštalácie cez Magisk root na iných zariadeniach, ale modul MagiskHide budete naďalej potrebovať.

Ostáva len veriť, že Google tak rýchlo nazablokuje túto formu "hacku". Predsa len ide o obmedzenie používateľa a majiteľa smartfónu.

Zdroj: XDA-Developers,

Pridať nový komentár
TOPlist