Magic Leap rozobraný do poslednej skrutky

ifixit.com si zobral na mušku revolučný Magic Leap One. Rozobrali ho do poslednej skrutky, aby vrhli viac svetla na tento dlho utajovaný produkt.

Začnime citáciou z článku na ifixit.com, ktorá zhrnula ich dojem z rozobratia zariadenia "Je úplne jasné, že Leap One je drahý kus hardvéru, ktorý nevydrží bežať príliš dlho." K záveru, že Magic Leap One (ML1) nevydrží bežať na vstavanú batériu veľmi dlho ich viedla kapacita batérie v zariadení, ktorá by mala umožniť jeho približne trojhodinovú prevádzku. Batéria je v zariadení skrytá pod základnou doskou a je ťažké sa k nej dostať. Až skončí svoj život, tak sa vymieňa naozaj ťažko, musíte vymeniť celé zariadenie.

Light Pack, minipočítač, ktorý je výkonovým srdcom Magic Leapu používa aktívne chladenie. V zariadení, ktoré sa vmestí do dlane je chladič od Cooler Master. Pri výkone a počte procesorov zariadenia to nakoniec ani nie je veľmi prekvapujúce. Je naozaj čo chladiť, počínajúc SoC NVIDIA Tegra X2 "Parker" s 256 jadrovým GPU Pascal.

S rozoberaním optickej časti zariadenia im museli pomôcť prizvaní experti. Základnou časťou optickej sústavy ML1 je šestica priehľadných laminovaných vrstiev slúžiacich ako vlnovody pre svetlo troch základných RGB farieb, červenú, zelenú a modrú. Každá farba využíva dvojicu vlnovodov, zaostrených na dve rôzné vzdialeností. Táto optická sústava slúži na prenos a zväčšenie obrazu pričom zároveň zabezpečuje jeho ostrosť. Keďže každá farba sa zaostruje v trochu inej ohniskovej vzdialenosti, pohľad cez šesticu vrstiev umožňuje vytvárať zložený zaostrený obraz v dvoch rôznych vzdialenostiach. Použitým displejom je 0,39 palcový LCOS ( liquid crystal on silicon) displej OmniVision OP02222 s HD rozlíšením 1920x1080 pixelov. 

ifixit.com je stránka zameraná na návody na to ako si môžete svoje zariadenia opraviť sami. Z tohto hľadiska udelila zariadeniu Magic Leap One hodnotenie 3 z 10.

Zdroj: www.ifixit.com

Pridať nový komentár
TOPlist